لوازم شخصي آرايشي لوازم شخصي آرايشي .

لوازم شخصي آرايشي

ساعت مچي

هنوز هم خيلي‌ها فكر مي‌كنند ساعت هوشمند يك كالاي لوكس است. اما عاشقان دنياي فناوري و بسياري ديگر از كاربران چنين تصوري ندارند. از همين رو از برندهاي بزرگي چون اپل، سامسونگ و فيت‌بيت گرفته تا توليدكنندگان سنتي ساعت مانند تگ‌هوئر و فسيل، انبوهي از توليدكنندگان در بازار ساعت هوشمند حضور دارند تا پيام‌هاي هشدار، اپليكيشن‌ها و خيلي چيزهاي ديگر را روي مچ دست شما قرار دهند!

ساعت‌هاي مچي امروزه بيشتر از آنكه يادآور زمان باشند، يكي از آيكون‌هاي مهم دنياي مد به حساب مي‌آيند كه نقشي بسيار مهم در جذابيت استايل افراد و نشان دادن سليقه آن‌ها بازي مي‌كنند. براي اينكه بتوانيد يك ساعت مچي با كيفيت و در عين حال بسيار شيك را انتخاب كنيد، اين مقاله به شما كمك خواهد كرد.

تقريبا بيشتر افراد همراه خودشان يكي از انواع ساعت مچي دارند كه وظايف بسياري را به عهده دارد از جمله ابن كه سبك پوشش افراد را كامل مي كند و زمان را نشان مي دهد و از همه مهمتر نشان گر سليقه و خوش پوشي افراد است.
معمولا كساني كه ساعت مچي مي خرند خيلي تمايلي به عوض كردن زود هنگام آن ندارند و ترجيح مي دهند تا مدت ها از آن استفاده كنند. بنابراين وقتي شما براي خريد انواع ساعت مچي اقدام مي‌كنيد با يك سري اصطلاحات روبه رو مي‌شويد كه شايد معناي آن ها را ندانيد! شايد بخواهيد بدانيد كه چرا مثلا فلان مدل و برند از ساعت از مدل ديگر گران تر است؟ چطور مي شود از ساعت مچي به خوبي مراقبت كرد؟ اصلا ساعت‌ها چه فرقي با يكديگر دارند؟ براي سرويس و تعمير آن ها بايد كجا مراجعه كنيم؟

منبع :

https://www.daraje.com/2389-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF/

https://www.entekhab.ir/fa/news/512395/7-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%DA%A9%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%85%DA%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF

https://blog.sheypoor.com/read-everything-you-dont-know-about-watches-here/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۳:۴۲ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

گردنبندهاي دست‌دوم، گرانبها و ارزان

خريد گردنبند دست دوم، هم به لحاظ قيمت ارزان آن، هم به لحاظ سود بالاي فروش، هم استايل متنوع و هم ارزش تك بودن، نسبت به خريد گردنبند نو ارجحيت دارد.
بحث جواهر كه پيش مي‌آيد، دست و پاي همه شل مي‌شود. مرد و زن، همه از استايل متنوع اين براق‌هاي گرانبها خوشمان مي‌آيد. اما تصوير گردنبند طلا يا جواهر، از آن تصاوير سمبليك جواهرات است. با توجه به اندازه‌ي گردنبند و ميزان فلز به كار رفته در آن، قيمت تمام شده‌ي آن ارزان نخواهد بود، پس خيلي طبيعي است كه يك گردنبند را به طور كلي نماينده‌ي جواهرات بدانيم. چيزي كه به ذات ارزشمند باشد، زمان و مالكيت نمي‌تواند از ارزش آن كم كند يا روي آن تاثير خاصي بگذارد. بحث ارزش و گرانبها بودن گردنبند دست دوم نيز از همين جنس است. در زير چند دليل براي پر طرفدار بودن استايل‌هاي مختلف گردنبندهاي دست دوم آورده شده كه اولين وشيرين‌ترين آن، قيمت ارزان آن است.
ارزان به چه قيمت؟
از مزد ساخت طلا چقدر مطلع هستيد؟ از ماليات و قيمت طراحي يك استايل خاص چطور؟ از طرفي بد نيست اين پيش زمينه را به شما بدهيم كه نظر طراحان بزرگ طلا و جواهر در مورد طرح و استايل جواهرات مخصوصا گردنبند و گوشواره‌هاي يك خانم چيست. آن‌ها معتقدند كه از يك طرح و استايل گردنبند ويژه براي گردن يك فرد، نبايد دو تا موجود باشد. در چنين شرايطي احتمالا با خودتان فكر كنيد كه قيمت يك گردنبند بايد با قيمت يك خانه برابري كند. درست فكر كرديد. اما نه درمورد يك گردنبند جواهر يا طلاي دست دوم گرانبها. شما در خريد دست دوم، مزد ساخت، ماليات و پول برند را حذف مي‌كنيد. به علاوه به دليل دست دوم بودن، امكان چانه زدن براي شما وجود دارد و همه‌ي اين‌ها يعني قيمتي به مراتب ارزان‌تر.
معاملات طلا، سود دست دوم
خريد دست دوم طلا يك معامله‌ي پر سود براي افرادي به حساب مي‌آيد كه قصد سرمايه گذاري داشته باشند. يعني بيش از آن كه به جواهراتشان به ديد زينتي و استايل نگاه كنند، آن‌ها را براي افزايش سرمايه مي‌خرند. واقعيتي كه با مرور حذف كارمزد و ماليت معني پيدا مي‌كند. شما وقتي يك گردنبند گرانبهاي دست دوم را ارزان مي‌خريد، هنگام فروش هيچ ضرري نمي‌كنيد. چرا؟ چون يك بار از قيمت كارمزد و ماليات آن كسر شده است. ضمنا، با توجه به رشد قيمت طلا، شما در واقع سود هم كرده‌ايد. در اين ميان، فراموش نكنيد كه وزن گردنبند عموما از آيتم‌هاي ديگر طلا و جواهر با هر استايلي بالاتر است و اين خودش به وزن طلاي خالص شما اضافه مي‌كند.
تنوع شرط گرانبها بودن است
مد داستان عجيبي دارد. به محض محبوب شدن يك استايل، ويترين مغازه‌ها از هر مدلي به غير از نمونه‌ي محبوب جواهرات خالي مي‌شود. اگر مغازه‌اي خلاف استايل روز عمل كند نيز يك خاص فروش و يا يك ديزاينر با قيمت‌هاي سرسام‌آور است. اما چنين اتفاقي براي دست دوم‌ها نمي‌افتد. زيرا جواهرات دست دوم، از مجموعه‌اي از طرح‌ها مدل‌ها و رنگ‌هايي حرف مي‌زنند كه در دهه‌هاي مختلف محبوب بوده‌اند. اين يعني شانس انتخابي شما بالا تر است. از طرفي، به دليل فضاي بيشتر يك گردنبند براي مانور خلاقيت طراح، تنوع در بين گردنبندها بيشتر از آيتم‌هاي ديگر است. پس در كل شما انتخاب‌هاي بيشتري در ميان استايل گردنبندهاي دست دوم ارزان خواهيد داشت.
ست كردن استايل، گردنبندهاي تك
در دنياي استايل اين روزها، تك خريدن بسيار مهم است. زيرا در بسياري مواقع، ما يك ست كامل را براي جواهراتمان نمي‌پسنديم. در واقع بسيار پيش مي‌آيد كه به استايل لباس خاص ما، يك گردنبند تك مي‌آيد و اين گردنبند تك در مغازه‌هاي جواهر فروشي موجود نيست. چرا؟ چون گردنبند مورد نظر را فقط با گوشواره‌ها و بعضا دستبند و انگشترش مي‌ فروشند. تصور كنيد، در حالي كه قيمت خود گردنبند هم ارزان نيست، خريد گوشواره‌ها و دستبند و يا حتي انگشتر همراهش كه قصد انداختنمشان را نداريم، به نظر اصلا عاقلانه نيست. در حالي كه پيدا كردن گردنبند تك، چه مناسب استايل زنانه و چه مردانه، در ميان جواهرات دست دوم ممكن است؛ آن هم با يك تنوع باورنكردني و حتي احتمالا تغيير. قيمت اين گردنبند ها هم بسيار ارزان است!
احتمال پيدا كردن گنج
از جواهراتي با استايل وينتاژ، عتيق و سنگ‌هاي ارزشمند چقدر خبر داريد؟ اگر فكر مي‌كنيد احتمال پيدا كردند يك گردنبند جواهر قدمت دار ارزان يك خيال و خواب است، سري به معاملات گردنبند دست دوم بيندازيد تا ببينيد احتمال پيدا كردن يك گنج گمشده چقدر بالاست. مثال‌هاي خواندني و جذابي از افرادي كه با خريد يك گردنبند به ظاهر ساده‌ي دست دوم، در واقع صاحب يك گنج گرانبها شده‌اند در اينترنت موجود است كه شما را با استايل دست دوم جواهرات آشتي مي‌دهد.
در مجموع، خريد گردنبند دست دوم، هم به لحاظ قيمت ارزان آن، هم به لحاظ سود بالاي فروش، هم استايل متنوع و هم ارزش تك بودن، نسبت به خريد گردنبند نو ارجحيت دارد.

منبع :

https://blog.sheypoor.com/second-hand-jewelry-necklaces-are-those-precious-but-cheap-treasures/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۰:۴۲ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

مشاغل آرايشگاه زنانه

 اين روزها داشتن شغلي پر درآمد دغدغه فكري بسياري از خانم ها شده است. يك شغل خوب و پردرآمد كه با روحيه شما سازگار باشد، نه تنها باعث بالا رفتن استقلال مالي است بلكه از لحاظ رواني باعث بالا رفتن اعتماد به نفس مي شود. بدون شك براي رسيدن به هر حرفه و شغلي بايد مسيري را طي كنيم، پس بهتر است قدم در راهي بگذاريم كه مي دانيم هدفي طلايي انتظار ما را مي كشد.
فراموش نكنيد كه هر راهي مشكلات و سختي هاي خود را دارد. اگر در طول مسير به درستي قدم برنداريد در آخر راه با مشكل مواجه مي شويد و به نتيجه موردنظر نمي رسيد. البته در اين مشاغل هيچ ترتيب آماري وجود ندارد؛ همه چيز نسبي است و به توانايي هاي شما بستگي دارد.

در آمريكا متوسط درآمد اين شغل ساعتي 10دلار و 82سنت است و طبق آمار سال 2013، درآمد سالانه آرايشگران در آمريكا 23 هزار و 150دلار يا در استراليا 31 هزار و 200 دلار است. در انگلستان متوسط درآمد سالانه اين شغل براي افراد آموزش ديده بين 21هزار و 500 تا 30هزار و 500 دلار و براي افراد بسيار متخصص بسته به نوع كار و محل سالن خود 46هزار دلار يا بيشتر تعيين مي شود، اما در ايران چنين محاسباتي صورت نمي گيرد تا جايي كه حتي برخي آرايشگران از متوسط سالانه درآمدشان اطلاعي ندارند.

امروزه به دليل تغيير در سبك زندگي، زيبايي و رسيدگي به پوست و مو، ديگر متعلق به قشر خاصي از جامعه نيست. بسياري از افراد در طي يك سال، زمان و هزينه زيادي براي دريافت خدمات پوست و مو صرف مي‌كنند به همين دليل آرايشگري يكي از مشاغل پردرآمد است. در گذشته آرايشگري نوعي هنر ذاتي به حساب مي‌آمد، اما اين روزها با وجود برگزاري دوره‌هاي بسيار در اين زمينه، افراد قادر به يادگيري فوت‌وفن‌هاي اين شغل هستند. مي‌توان گفت كه آرايشگري يك شغل زود بازده است؛ يعني افراد با شركت در دوره‌ها و بعد از كسب آموزش‌هاي لازم مي‌توانند درآمد زايي داشته باشند. ميزان درآمد هر آرايشگر تا حدودي به ميزان استعداد و مهارت شخصي او نيز وابسته است. آرايشگاه‌ها داراي مجوز از اتحاديه آرايشگران هستند و در طيف وسيعي از تكنيك‌هاي زيبايي مانند مانيكور، پديكور، رنگ و درمان‌هاي پوستي فعاليت مي‌كنند.

منبع :

https://www.bartarinha.ir/fa/news/71347/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C

https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-22/192364-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B4%D8%BA%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C

https://blog.sheypoor.com/hairdressers-income/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۶:۲۲ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

بازار پررونق لباس‌هاي عروس دست‌دوم!

يك شب و هزار دردسر
بخت‌هاي سفيد زيادي با قيمت‌هاي سرسام‌آور عروسي رنگ تيره به خود گرفتنه‌اند. يك شب ميهماني، بهانه‌اي كه بايد همه را خوشحال كند، يا بهتر است بگوييم توقع داريم همه را خوشحال كند، گاهي حتي بهانه‌ي جرم و جنايت و دزدي مي‌شود. هزينه‌ها از شام عروسي گرفته تا دسته گل، همه انگار چندين و چندبرابر مي‌شوند. اما جالب‌تر از آن شايد اين باشد كه اين مسئله واقعا مختص به ايران نيست. زياد شنيده‌ايم كه مي‌گويند اينجور تجملات و عروسي‌هاي مجلل فقط كار ما ايراني‌هاست. خير! خواننده‌ي عزيز، اين مسئله در اروپا و امريكا انقدر ايجاد طلاق كرده، كه زودتر از ما به فكر كاهش هزينه‌هاي آن افتاده‌اند.

در بين تمام هزينه‌هاي عروسي، يكي از پرهزينه‌ترين آيتم‌ها لباس عروس است. صرف‌نظر از اينكه كجاي دنيا زندگي مي‌كنيد، لباس عروس يكي از مهمترين بخش‌ها، يا بهتر است بگوييم مهم‌ترين بخش عروسي است. آنقدر كه حتي عروس خانم‌هايي با انتخاب يك لباس سفيد ساده، و يا يك بلوز و شلوار ساده نيز بايد هزينه‌ي زيادي بكنند. آرزويي كه اگر نگوييم همه، بخش زيادي از خانم‌هاي علاقه‌مند به لباس و فشن و استايل را درگير خودش مي‌كند. اما چطور مي‌شود از هزينه‌هاي سرسام آور يك لباس عروس شيك و متناسب با سليقه كم كرد؟

همه‌جاي دنيا
با خبر نامزدي هر شخصيت معروفي، طراحان لباس زيادي در ليست كانديداهاي ديزاين لباس عروس آن سلبيريتي قرار مي‌گيرند. داستاني كه در خانواده‌ي سلطنتي انگلستان رقابت را بر سر اصالت و سادگي به راه مي‌اندازد و در بين برخي از بازيگران هاليوود بر سر دنباله و سنگ‌دوزي. همه‌جاي دنيا، لباس عروس كمي متفاوت‌تر از لباس‌هاي متداول افراد است.

البته اين يك سنت است و سليقه‌ي شخصي مي‌تواند همه چيز را تغيير بدهد. همين پرزرق‌وبرق‌بودن يعني بهانه‌اي براي چندبرابر شدن قيمت لباس عروس. لباسي كه اگر ساتن نباشد و گيپور در آن به كار نرفته باشد، يك تركيب تور و حرير ارزان قيمت است. اما كافي است تا كمي برق بزند، دنباله يا آستين داشته باشد، يا اصلا تنگ باشد، آن وقت است كه هزينه‌ي آن با حلقه‌ي الماس نشان نامزدي برابري خواهد كرد. اما طراحان لباس عروس در همه جاي دنيا، به يك نتيجه‌ي منطقي رسيدند. نتيجه‌اي كه ما هم در كوچه برلن، پاساژ ميرداماد، و مزون‌هاي بسيار لوكس مناطق بالاي شهرهاي بزرگ با آن آشنايي داريم. پديده‌اي به نام اجاره‌ و فروش دست‌دوم لباس‌هاي عروس!

لباس عروس دست دوم

چه خريد و چه اجاره
قبل از اينكه به خريد دست‌دوم لباس عروس مورد نظرتان نه بگوييد، بهتر است اين بخش از مقاله را تا آخر بخوانيد. تمامي طراحان معروف لباس عروس از آمريكا تا ايران دو آپشن مجزا از دوخت و خريد لباس عروس دارند. يكي اجاره‌ي لباس‌ عروس‌هاي قبلي‌شان و ديگري دوخت لباس و اجاره‌ي آن. در هر دو اين موارد، قيمت تمام شده‌ي لباس اگرچه نسبت به قيمت خريد آن كمتر است، اما تفاوت چشمگيري ندارد.

در ايران خود ما، يك لباس عروس مجلل كار شده در يك مزون لوكس، قيمت فروشي بين ده تا پانزده ميليون تومان هم دارد. اين در حالي است كه قيمت اجاره‌ي همين لباس‌ها تنها دو يا سه ميليون، و در صورتي كه لباس يك بار قبلا پوشيده شده باشد، نهايتا سه يا چهار ميليون تفاوت دارند. اين يعني قيمت تمام شده باز هم گران خواهد بود. در حالي كه اگر شخص بخواهد همين لباس را از عروس خانم پيشين بخرد، در بيشتر موارد شانس زيادي براي خريد اقتصادي يك لباس مجلل خواهد داشت. به علاوه، در زمان خريد شما اين شانس را داريد كه تغييراتي هر چند كوچك را بر روي لباستان اعمال كنيد، سايزش را تغيير بدهيد و يا شايد حتي مدل يقه، آستين و يا دنباله‌ي آن را عوض كنيد.

اين تغييرات در مورد اجاره‌ي لباس امكان پذير نيست. از طرفي، شب عروسي به اندازه‌ي كافي براي هر شخصي در هر جايي از دنيا استرس‌زا و پرمشغله هست. پس چه بهتر كه استرس خرابي يا كثيفي بيش از حد لباسي كه بايد آن را پس بدهيد را به دوش نكشيد. نكته‌ي ديگر چشيدن مزه‌ي پوشيدن لباس عروس بعد از شب عروسي و حتي قبل از آن است. حيف است هزينه‌ي زيادي كه براي پوشيدن يك لباس سفيد و خاطره‌انگيز مي‌كنيد با يك بار تمام شود. گاهي حتي سالگرد اولين ازدواج بهانه‌ي خوبي براي تكرار مجدد خاطرات يك شب خوب است.

در مجموع، با خريد دست‌دوم لباس عروس شما نه تنها از نظر مالي سود كرده‌ايد، بلكه مي‌توانيد هر تغييري كه دوست داريد هم روي لباس بدهيد و آن لباس را براي مدت بيشتري هم داشته باشيد. ضمنا، خود شما باز هم مي‌توانيد همين لباس را با قيمتي پايين‌تر براي فروش بگذاريد.

به مباركي!
در مجموع، برعكس بسياري از آيتم‌هاي لباس ديگر، تاج و تور و لباس عروس در ميان دست‌دوم‌هاي پوشيدني بسيار محبوب هستند. اين لباس‌ها هم با حس خوب و آرزوهاي روشن و حساسيت خاصي دوخته شده‌، و هم تنها براي چند ساعت پوشيده شده‌اند. چند ساعتي كه مي‌تواند شما را چند ميليوني جلو بيندازد. ضمن اينكه اكسسوري عروس از جمله تاج، خودش در اكثر موارد به صورت دست‌دوم استفاده مي‌شود. حتي ملكه‌هاي دنيا هم از پوشيدن لباس عروس دست‌دوم خوشحال مي‌شوند!

منبع:

https://blog.sheypoor.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%be%d8%b1%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%82-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b1%d9%88%d8%b3-%d8%af%d8%b3%d8%aa%e2%80%8c%d8%af%d9%88%d9%85/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۹:۴۷ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

سشوار

هر روز موهايش را سشوار مي‌كشد و كلي به آنها رسيدگي مي‌كند تا هر تار مو زيباتر و براق‌تر به نظر برسد، اما اين موهاي بيچاره زير حرارت زياد و باد داغ سشوار نه‌تنها زيباتر نخواهند شد كه حتي ممكن است سلامت‌شان را هم از دست بدهند. علاوه بر اين، خيلي وقت ها سشوار كشيدن باعث مي شود زيبايي موها هم از بين برود؛ يعني فرد به نتيجه دلخواهش نمي رسد و شرايط درست برعكس آن پيش مي رود. البته شايد چند ساعتي پس از سشوار كشيدن موها صاف و براق تر از قبل شود، اما بي شك اين زيبايي موقت است و ارزش ندارد سلامت و شادابي هميشگي موها را فداي آن كنيم.

وسايلي كه براي حالت دادن به مو‌ها مصرف مي‌شوند، هر كدام يك قلقي دارند پس حتي زماني كه براي خشك كردن ساده مو‌ها هم سراغ آنها مي‌رويد، بايد با تمام فوت و فن‌هاي آن آشنا باشيد. مثلا آيا تا به حال مي‌دانستيد براي خشك كردن و حالت دادن موهاي خيس بايد از برس‌هاي گرد بزرگ فلزي استفاده كنيد يا باد سرد سشوار براي تثبيت حالت موهاي شما بعد از فر يا صاف كردن است؟ دكتر مريم ملكي، متخصص زيبايي مو از زير و بم استفاده سشوار براي‌مان مي‌گويند.

هيچ گاه موهايتان را بعد از حمام با آب داغ سشوار نكشيد، اجازه بدهيد تا آب آن با حوله گرفته شود و بعد از آن رهايشان كنيد تا دماي محيط خشك شوند، در واقع براي خشك كردن موها از سشوار استفاده نكنيد! چون موها را از ريشه نابود مي كنيد.
اما اگر براي خشك كردن موها دماي محيط زيادي سرد است و سرما مي خوريد، برس را كنار بگذاريد و از فاصله مناسب سشوار را روي موها بگيريد و با دست آن ها را حالت دهيد.

منبع :

https://www.beytoote.com/attire/hair/use3-hair-dryer.html

https://www.alodoctor.com/articles/details/9881/%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B4%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%9F

https://blog.sheypoor.com/should-we-hair-dry-or-not/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۶:۳۵ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

مبادله‌ي جهاني لباس‌هاي دست‌دوم!

مبادله‌ي جهاني لباس‌هاي دست‌دوم به عنوان يك سيستم صادرات و واردات حرفه‌اي براي حمل و نقل لباس‌هاي با كيفيتي عمل مي‌كند كه مي‌تواند آن‌ها را به فقرا اهدا كند و يا با اندكي تغيير در كشورهاي جهان سوم بفروشد.

دوردنيا در لباس‌هاي دست‌دوم!
پارچه‌ها زباله‌هاي زيبايي هستند! اگر نفت، طلاي سياه باشد، پارچه، طلاي رنگي و طرح‌دار است! ارزش اين دورريزها به ماندگاري آن‌هاست! لباسي كه ما بعد از دو يا سه بار پوشيدن دور مي‌ريزيم، مي‌تواند ميهمان تن خيلي‌هاي ديگر بشود! لباس‌هاي دورريز تك به تك ما، داستان‌هاي زيادي را مي‌شنود، ميهماني‌ها و قرارهاي كاري زيادي مي‌رود و آدم‌هاي مختلفي را مي‌بيند. يك لباس دست‌دوم به راحتي يك كتاب سه يا چهار جلدي حرف و خاطره براي گفتن دارد. خاطراتي از دوخته شدن تا دوباره درز گرفته شدن، تا حتي رنگ شدن! خاطراتي كه گاهي از مادر تا دختر يك خانواده ادامه پيدا مي‌كند و گاهي چندين قاره را در بر مي‌گيرد! خاطرات جهاني لباس‌هاي دست‌دوم!

همه جا اختلاف طبقاتي وجود دارد، حتي در كمد لباس!
آينده‌ي لباس‌هايي كه در اروپا و امريكا توليد مي‌شوند معمولا مشخص‌تر از خاورميانه است. لباس‌هاي مرفهي كه صاحبان بسيار فرهيخته‌اي دارند. اين لباس‌ها در بازنشستگي و از كار افتادگي به دور دنيا سفر مي‌كنند! معمولا، يك لباس با جنسي متوسط كه در عراق خريده مي‌شود، در بهترين شرايط تا چندين سال ميهمان كمد صاحبش است. شايد هم بين خانه، همسايه‌ها و گاهي فاميل دست‌به‌دست بشود. اما، به لطف خدمات حمل‌نقل خيريه‌هاي جهاني معروفي مثل ارتش رستگاري، لباس‌هاي توليدي در امريكا، و اروپا، در دوران دست‌دوم شدن، چمدانشان را به مقصد آسيا، امريكاي جنوبي، اروپاي شرقي و البته افريقا مي‌بندند. كيفيت بالاي اين لباس‌ها گاهي واقعا باعث مي‌شود در كمد لباس جديد، با وجود دست‌دوم بودن، در طبقه‌ي بالاتري از لباس‌هاي نوي صاحبانشان قرار بگيرند.

كيفيت حرف اول را مي‌زند!
مبادله‌ي جهاني لباس‌هاي دست‌دوم Global Trade of Secondhand Clothing يك فرهنگ بازمانده از تاريخ بلندبالاي تجارت لباس‌هاي دست‌دومي است. تا قرن نوزدهم ميلادي، متداول‌ترين راه خريد لباس براي عموم مردم، خريد لباس‌هاي دست‌دوم در كوچه و بازار بود. توليد انبوه و بالارفتن متوسط درآمد افراد بود كه كم‌كم كمك كرد تا عامه‌ي مردم بتوانند لباس نو را در تعداد بالا خريداري كنند. نكته‌اي كه حائز اهميت است زيرا پارچه اصولا كالاي لوكس و گراني به حساب مي‌آيد. البته اگر از ياد نبريم كه لباس‌هاي پلاستيكي خيلي زود وارد اين بازار انبور توليد پوشاك شد و جاي لباس‌هاي با كيفيت و گران را گرفت. در واقع، لباس‌هاي گران‌تر، كه عموما كيفيت بالاتري به دليل جنس نخ و پارچه‌شان دارند، ماندگارتر و از نظر ورود به بازار دست‌دومي‌ها حائز اهميت‌تر هستند. كيفيت خريد همه جا حرف اول را ميزند. مخصوصا اگر افراد به دنبال خريد لباس دست‌دوم باشند.

گذشته‌ي تاريك، آينده‌ي روشن
اما از تاريخ كه بگذريم، موج شديد رجوع دوباره به خريد لباس‌هاي دست‌دوم دو دليل عمده دارد. اولي، افول اوضاع اقتصادي در دنيا و كاهش ميانگين درآمد مردم. و دومي، مشكلات شديد محيط زيستي. لباس‌هاي با كيفيت، پوشاكي هستند كه نخ مرغوبي دارند و از الياف طبيعي بافته شده‌اند. توليد جديد چنين پارچه‌هاي به غير از گران بودن، آسيب‌هاي زيادي را نيز به بدنه‌ي محيط‌زيست وارد مي‌كند. يعني تقاضاي جهاني براي توليد كيفيت بالاتر، باعث بهره‌برداري ترسناكي از منابع دامي و گياهي مي‌شود. همچنين، همه‌ي افراد در دنيا اين حق را دارند كه لباس مرغوب به تن كنند. مبادله‌ي جهاني لباس‌هاي دست‌دوم اين امكان را ايجاد مي‌كند تا مردم در هر جايي از دنيا، لباس‌هاي با كيفيت خود را در اختيار خيريه‌ها و سازمان‌هاي مرتبط قرار بدهند تا اين لباس‌ها بعد از بررسي و كمي تغيير و اصلاح و شست‌شو، وارد توزيع عمده شوند. اين توزيع از اهدا به فقرا تا فروش را شامل مي‌شود. اين يعني با وجود اينكه لباس‌ها در گذشته با بهره‌برداري شديد از منابع طبيعي محيط زيست‌توليد شدند، اما حالا با اندكي اصلاح و تغيير، به چرخه‌ي عرضه و تقاضاي تجارت جهاني بازمي‌گردند، اما اينبار بدن كوچكترين آسيبي به بدنه‌ي كره‌ي زمين!

منبع :

https://blog.sheypoor.com/%d9%85%d8%a8%d8%a7%d8%af%d9%84%d9%87%e2%80%8c%db%8c-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b3%d8%aa%e2%80%8c%d8%af%d9%88%d9%85/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۲:۴۵ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

كرم‌پودرهاي دست دوم، پرفروش‌هاي لوكس

كرم پودر يكي از فاكتورهاي مهم در آرايش است كه به كمك آن‌ مي توانيم پوستي صاف و يكدست داشته باشيم. كرم ‌پودر ها،باعث برطرف كردن نواقص صورت مي شوند و زيبايي خاصي به چهره ها مي دهند. البته بعضي از خانم ها ترجيح مي دهند كه كرم‌پودر ها را به همراه ساير مواد آرايشي مناسب مانند كانسيلر، پرايمر، فيكساتور، مرطوب‌كننده‌ و يا كرم‌پودر هاي فشرده(پنكك) نيز استفاده نمايند.

لوازم آرايشي جزئي جدا نشدني از احساس زنانگي و راضي كردن حس زيبادوستي است، كه ميان بانوان جريان دارد. دختران جوان از همان سني كه عروسك‌هايشان را كنار گذاشته و آرام آرام به دنياي نوجواني و جواني قدم مي‌گذارند، به رنگ‌هاي جذاب و براق قرمز، صورتي، سرخابي و خطوط سياه پرپيچ و تاب علاقه مند هستند.
بهترين و معروف ترين مارك هاي لوازم آرايشي جهان، مي‌توانند اين احساس را به بهترين شكل پوشش داده و زيبايي مورد نظر را به وجود بياورند.

سه عامل قيمت، سلامتي و حمايت از محيط زيست در پرفروش بودن كرم‌پودرهاي لوكس دست دوم نقش بسزايي دارند.
برندهاي آرايشي از غول‌هاي پولساز اقتصاد دنيا به حساب مي‌آيند. دغدغه‌ي زيبايي و جوان ماندن، مرز و بوم نمي‌شناسد. از شرق تا غرب، افراد چه زن و چه مرد به دنبال زيباتر شدن هستند. چه با ترفند جراحي، چه بهداشتي و چه آرايشي، هر انساني در جهان ما، تقريبا راه كاري براي تغيير و بهبودي دارد. همين اصل بسياري از برندهاي آرايشي را چنان گران مي‌كند، كه دست دوم آن‌ها ارجحيت پيدا كند!
مثلا، كرم‌پودر يا همان فانديشن، از گران‌ترين محصولات آرايشي به حساب مي‌آيد. از طرفي به دليل ارتباط مستقيم با پوست، خريد يك برند لوكس، يعني پرداخت يك هزينه‌ي بسيار بالا. اما آيا خريد دست‌ دوم لوازم آرايشي، آن هم كرم‌پودر، براي سلامتي خطري ايجاد نمي‌كند؟تاثير خريد لوازم آرايشي بر محيط زيست چطور است؟ با بررسي خريد كرم‌پودرهاي لوكس دست دوم در سه كشور امريكا، ژاپن و ايران شروع مي‌كنيم.

منبع :

https://mootanroo.com/blog/10-top-cream-powder-for-your-choice/

https://blog.malltina.com/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86/

https://blog.sheypoor.com/second-hand-foundations-best-selling-luxury-things/

 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۲:۰۶ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

بيوتي بلاگرها و فرهنگ لوازم آرايش دست دوم!

فرهنگ مصرف لوازم آرايشي در دنيا رو به افزايش است. در اين نرخ رشد، حضور بيوتي بلاگرهاي اينستاگرامي به گسترش نگاهي تازه به استفاده از لوازم آرايشي دست دوم انجاميده است.
دست دوم خريدن يك فرهنگ عالي براي حمايت از محيط زيست است. آموزش عمومي و بالا بردن سطح دانش جامعه، مي‌تواند كشورها را همچون ژاپن، حامي خريد اجناس دست دوم كند. مثلا پوشاك دست دوم. اما هنوز هم در جاي جاي دنيا، شك و شبهاتي در مورد خريد لوازم آرايش دست دوم وجود دارد كه مستقيما با سلامت پوست و مو و اجزاي صورت در ارتباط است.
مسئله‌اي كه ظاهر قبلا، بسيار مهم و يك نه بزرگ به استفاده از لوازم آرايشي دست دوم بود، حالا ديگر با ظهور بيوتي بلاگرها، تبديل به يك روياي عجيب، يا بهتر است بگوييم رقابتي پاياپاي براي كسب هديه‌ي آرايشي دست دوم آن‌هاست. وقتي پاي استايل در ميان باشد، عادت ها به سرعت تغيير مي‌كنند و فرهنگ به راحتي جايگزين مي‌شود، چون ظاهرا، ظاهر خيلي چيزها را تعيين مي‌كند!
بيوتي بلاگرها و قرعه كشي دست دوم
پلتفورم اينستا كه فضاي مناسبي براي به اشتراك گذاشتن عكس‌ها و ويدئوهاي كوتاه است، بي‌نهايت براي تبليغات آرايشي و استايل مناسب عمل مي‌كند. با ظهور بلاگينگ در فضاي ايستا، بيوتي بلاگرها به بت‌هاي ابدي نسل عظيمي در ايران بدل شدند. يكي از كارهاي اين بيوتي بلاگرها، برگزاري مسابقاتي است كه طي آن، بابت راحت‌ترين كارهاي ممكن مثل كامنت گذاشتن يك كلمه، طي يك قرعه كشي، لوازم آرايشي گران قيمت و لوكس جايزه مي‌دهند. لوازم آرايشي‌اي كه براي بيش از نيمي از فالو كنندگان اين بيوتي بلاگرها، داشتن آن شبيه به يك آرزوي محال است. فالوكنندگاني كه حتي با وجود داشتن تمكن مالي، به دليل تحريم‌ها، ممكن است هيچوقت چشمشان به بخش عظيمي از اين برندهاي آرايشي نيز نيفتد. در چنين شرايطي، لوازم آرايشي دست دوم، نه تنها غير بهداشتي نيست، بلكه شبيه به معجزه مي‌ماند.
جوايز آرايشي، پيج‌هاي دست دوم
استقبال از اين جوايز انقدر زياد بود، كه بسياري از اين بيوتي بلاگرها، پيچ دوم يا سومي براي قرعه كشي لوازم آرايش دست دوم و استفاده شده‌شان، اختصاص دادند. واقعيتي كه ممكن است در ظاهر تلخ به نظر بيايد، اما ناخواسته، تبعات جالبي در زمينه‌ي فرهنگ و استايل خواهد داشت.
دست دوم استفاده نشده
به محض باز شدن پيج دومِ بعضي از اين بلاگرها، كه به جاي قرعه كشي لوازم آرايشي نو خود، لوازم آرايشي‌هاي استفاده شده را نيز قرعه كشي كردند، تبليغات وسيعي ضد آن‌ها به راه افتاد. اما اين كارهاي تبليغي تاثيري در روند فالوئرگيري و جذب مخاطب و كامنت گذاري دنبال كنندگان آن‌ها نداشت.
مريم، بيست و شش ساله، كه بارها و بارها زير پست‌هاي يك پيج مرتبط با يك بيوتي بلاگر ايراني، براي گرفتن جايزه‌ي دست دوم كامنت گذاشته است، در پاسخ به سوال نويسنده‌ي شيپور اينطور جواب مي‌دهد:
شيپور: اين موضوع كه اين لوازم آرايشي قبلا توسط خود يبوتي بلاگر استفاده شده‌ و دست دوم هستن برات آزاردهنده و توهين آميز نيست؟
مريم: چرا بايد باشه؟ من خيلي وقته كه اين بيوتي بلاگر رو دنبال مي‌كنم و ماها كه مثل بچه‌هاش هستيم بهش ايمان داريم. اون آدم تميزيه. فقط يه كم از اين لوازم آرايش استفاده كرده. تازه من صد سال ديگه هم نمي‌تونم چنين لوازم آرايشي‌اي رو بخرم. پس چرا بايد برام بد باشه؟ چون مي‌دونيد، اين لوازم آرايش شايد نو نباشن، ولي خيلي استفاده نشدن.
نه به خشونت عليه حيوانات، نه به فرهنگ لوازم آرايش!
در اقدامي جالب، يكي از برندهاي معتبر آرايشي در دنيا، تبليغي ساخت تا به نوعي دست رقيبش، كه به تازگي از استايل مژه‌هاي مصنوعي‌اش پرده‌برداري كرده بود را، رو كند. آن‌ها در اين ويدئو نشان دادند كه مژه مصنوعي، به بهاي كشته شدن بسياري حيوانات و كنده شدن پوست و موي آن‌ها ساخته مي‌شود. تبليغي، كه با پخش شدن توسط يكي از بيوتي بلاگرهاي مطرح فرانسوي، غوغا به پا كرد.
اين بيوتي بلاگر بلافاصله توضيح داد كه لازم نيست كسي به سراغ خريد مژه‌هاي جديد برود، بلكه مي‌تواند با خريد دست دوم مژه‌هاي از پيش توليد شده، كمك زيادي به محيط زيست بكند. و با اين كار حسابي براي سايت Glamour كه مسئوليت فروش مژه‌هاي دست دوم را پذيرفته بود، تبليغ كرد.
فرهنگ مصرف لوازم آرايشي در دنيا رو به افزايش است. در اين نرخ رشد، حضور بيوتي بلاگرهاي اينستاگرامي نه تنها بي تاثير نبوده، بلكه متاسفانه يا خوشبختانه به گسترش نگاهي تازه به استفاده از لوازم آرايشي دست دوم كمك كرده است. هرچند، به نظر مي‌رسد اين فرهنگ هيچ مشكلي نداشته باشد، ما قضاوت در مورد سلامت استفاده از مواد آرايشي دست دوم را فعلا به شما خواننده همراه شيپور محول مي‌كنيم.

منبع : 

https://blog.sheypoor.com/beauty-bloggers-and-the-culture-of-second-hand-غير مجاز مي باشدmetics/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۸:۱۳ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)