لوازم شخصي آرايشي لوازم شخصي آرايشي .

لوازم شخصي آرايشي

تاريخچه فرهنگ سمساري

سمساري‌ها در ساليان نه چندان دور از نمونه واحدها و مراكز اقتصادي به شمار مي رفتند كه با عنايت به تقاضاي بالاي جامعه از طبقات و گروه هاي اجتماعي به اين صنوف،براي خريد و تهيه كالاها و وسايل مورد نياز خود به پايين ترين قيمت، از كسب و كار مطلوبي برخوردار بودند.

سمساري از جمله شغل‌هايي است كه مهارت در آن به آشنايي با يك وسيله خاص محدود نمي‌شود. سمساران معمولا با كليه لوازم منزل آشنايي دارند و همه مارك‌ها را مي‌شناسند و به خوبي از ارزش‌ واقعي اجناس آگاهي دارند.كسي نمي‌تواند بدون آشنايي اوليه با اين صنف وارد اين شغل شود، مگر اينكه پيش‌زمينه داشته باشد.

از سمساري كه مي‌گوييم ياد سماور مي‌افتيم. شايد دليلش ديدن سماورهاي قديمي داخل سمساري‌ها باشد. و يا شايد دچار اشتباه لغوي مي‌شويم. فرهنگ سمساري البته ريشه خودش را دارد. ريشه‌اي كه به بازرگانان قديمي برمي‌گردد. شايد اگر از فرهنگ سمساري سردربياوريد، بدتان نيايد براي بازنشستگي، چنين شغلي براي خودتان دست و پا كنيد.

منبع :

https://www.yjc.ir/fa/news/6262824/%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D8%AE-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D9%BE%D9%8A%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%AF

https://www.isna.ir/news/91062413685/%DA%86%D9%87-%D9%83%D8%B3%D9%8A-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۴:۲۰ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

شال‌هاي دست دوم را گران نخريم!

با هر استايلي، هر چقدر هم خاص يا ساده، مهم است كه حواسمان به جيبمان باشد. شال از آن دست اكسسوار استايل است كه حتي در بازار دست دوم‌ها هم ممكن است يك قيمت نجومي اشتباه پيدا كند.
استايل هاي گران قيمت شال
براي تغيير استايل، خريدهاي كلي يا خريد لباس‌هاي اصلي مي‌تواند بسيار هزينه‌بر و حتي وقت گير باشد. در حالي كه مي‌شود با يك مانتو ثابت براي خانم‌ها، يا كت و سلوار ثابت براي آقايان، از شال‌هاي متنوع زيادي استفاده كرد. اكسسوار، يا لوازم جانبي، نقش دكوراتيو دارند. بد نيست بدانيد، اكسسوار در استايل شخصي گاهي مهم‌تر از لباس‌ها هستند. از طرفي، اسكسوار به دليل آن كه زودتر دل را مي‌زنند و سخت‌تر ست مي‌شوند، ممكن است با وجود نو بودن بي‌استفاده بشوند. براي شمايي كه همراه هميشگي شيپور هستيد، بد نيست بدانيد قيمت برخي اكسسوارها مثل شال در حالت دست دوم چقدر است. در چنين حالتي شايد به خريد يا حتي فروش شال‌هاي خودتان ترغيب شديد.
قيمت شال با استايل‌هاي مختلف از بازار تا مغازه
اين كه قيمت يك شال براي يك استايل بخصوص چقدر است، بستگي به جنس پارچه، نوع دوخت، مد بودن يا نبودن، و البته متاسفانه يا خوشبختانه، برند آن دارد. اما شايد به عنوان يك شهروند عادي بدتان نيايد كه رنج قيمت يك شال مشخص را بدانيد.
شال‌هاي حرير مناسب استايل‌هاي شيك
حرير اصولا استايل خاصي است و مناسب هر جايي نيست. قيمت شال‌هاي حرير ابريشمي نسبت به بسياري استايل و جنس‌هاي ديگر شال بالاتر است. اما نه در حدي كه فكر مي‌كنيد. شال ابريشمي به شكل عمده براي خريدار، هر كدام حدود ۴۰ يا ۵۰ هزار تومان قيمت دارد. اين در حالي است كه همين شال حرير، در مزون‌ها و مغازه‌هاي مطرح شهر با قيمت ۷۰۰ يا ۸۰۰ هزار تومان نيز به فروش مي‌رسد.
شال‌هاي پنبه‌اي مناسب همه استايل‌ها
از نخ پنبه، شال‌هاي مختلف و زيبايي دوخته مي‌شود. تنوعي كه جنس نخ پنبه در رنگ و استايل مي‌پذيرد، اين شال را براي هر نوع استايلي آماده مي‌كند. ويژگي ديگر نخ پنبه، تنوع قيمت آن است. نخ پنبه كف قيمت پاييني دارد و در بازار و به شكل عمده، حتي در استايل‌هاي شيك و خاص، هر عدد ۱۵ هزار تومان قيمت پيدا مي‌كنند. البته اين پك‌ها به تعداد دوازده تايي فروخته مي‌شوند. يكي از فروشندگان يكي از مراكز خريد مجلل اندرزگو ادعا مي‌كند كه شال نخ پنبه بازار را به قيمت ۸۰۰۰۰ تومان براي فروش براي حراج گذاشته بوده و كسي از او خريد نمي‌كرده است. در حالي كه وقتي قيمت تعيين شده ۲۱۰ هزار تومان را روي همان شال گذاشته، با اقبال خوبي براي خريد آن مواجه شده است.
شال‌هاي پنبه‌اي مناسب همه استايل‌ها و سلايق
شال كتان، استايل هوشمندانه
كتان به دليل جنس ضخيم و ماندگارش، انتخاب خوبي براي شال استايل زنانه و مردانه است. البته همين مرغوبيت، تاثير مستقيمي روي قيمت خريد عمده اين شال دارد. از طرفي، بسياري برندهاي روزانه براي توليد شال به سراغ نخ كتان مي‌روند تا كيفيت استايل خود را حفظ كنند. اين هم دليل ديگري براي اين واقعيت است كه گاهي قيمت شال كتان از حرير نيز در مغازه‌ها و مزون‌ها گران‌تر است. اين قيمت براي برخي برندهايي كه آن چنان هم مطرح نيستند، به يك ميليون تومان هم مي‌رسد.
عمر متوسط يك شال براي يك استايل معمولي در ايران
اما يك شال چقدر عمر مي‌كند؟ اين سوال يك جواب قطعي ندارد و از آن سوال‌هايي است كه بستگي به يك و هزار و صد مورد ديگر دارد. يك شال نخ پنبه متوسط كه براي يك استايل روزانه يك دختر خانم جوان با سطح رعايت بهداشت و نظافت متوسط پوشيده مي‌شود، در بهترين حالت يك سال عمر مي‌كند. اين يعني پيش از آن كه شكل و رنگش بر اثر شست و شو از چهره بيفتد. وقتي يك وسيله در استايل ما عمرش تمام بشود، بعيد به نظر مي‌رسد دوباره از آن استفاده كنيم. پس بهترين كار چيست؟
عمر مفيد يك شال براي يك استايل چقدر است
شال را به نوشدارو بعد از مرگ استايل تبديل نكنيد
اگر خودتان را مي‌شناسيد و مي‌دانيد بعد از سه يا چهار ماه قصد دور انداختن شالتان را داريد. مي‌توانيد يك كار خارق‌العاده بكنيد. در همان روزهاي ابتداي خريدتان، يك عكس خوب و زيبا از شال با تركيب استايل مورد نظرتان بيندازيد. بعد از اينكه شال يا استايل دلتان را زد، دوباره از همان شال عكس بگيريد. آن را روي سايت‌هاي خريد و فروش لوازم شخصي مثل شيپور بارگزاري كنيد. در اطلاعات قيمت خريد خودتان و قيمت پيشنهادي فروشتان را بنويسيد. تفاوت قيمت خريد و فروش، در واقع هزينه‌اي است كه بابت شال كرده‌ايد.با اين كار هم شالتان دچار مرگ نشده، و هم فرد ديگري با قيمتي پايين‌تر از مغازه‌ها، جنس نسبتا نو را از خود شما مي‌خرد.
قيمت شال‌ها با استايل‌هاي مختلف از نو تا دست دوم
سوالي كه ممكن است پيش بيايد اين است كه اگر مي‌توانيد شال خودتان را با قيمتي پايين‌تر و در حالي كه هنوز نو است دست دوم بفروشيد، چرا يك شال نسبتا نو براي استايل جديدتان به شكل دست دوم نخريد. اما حواستان باشد. بازار، بازار است و گران‌فروشي همه جا شايع است. براي مقايسه قيمت يك شال با شال اصلي حتما سايت‌هاي مختلف فروش شال و روسري را بررسي كنيد. بد نيست از فروشنده بخواهيد يك فيلم از شال مورد نظرتان بگيرد يا اجازه بدهد برويد و از نزديك شال را ببينيد. مهم است كه شال دست دوم را گران نخريد.

منبع :

https://blog.sheypoor.com/do-not-buy-the-second-hand-shawls-expensive/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۵:۳۹ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

تاناكورا ، ميراث ذهنيت ژاپني

لباس‌هاي تاناكورا، سوغات كهنه‌اي است كه پايشان از پاكستان به مرزهاي ايران باز شده. «بازار رسولي» زاهدان، نخستين جايي است كه رنگواره اين لباس‌هاي كهنه چشمنوازي مي‌كند. درگذشته قيمت مناسب و صرفه‌جويي اقتصادي در سبد خانوار، بهانه خريد از اين فروشگاه‌ها بود اما اين روزها عاشقان مارك و برند مشتريان پروپا قرص لباس‌هاي دست دوم شده‌اند.

حالا براي خودش اسم و رسمي دارد؛ «تاناكورا». چنان مشتريهاي دلدادهاي دارد كه بيا و ببين. زماني چند فروشنده بيشتر نبودند كه در اين حوالي لباسهاي تاناكورايي ميفروختند. بازارشان گرفت و حالا خدا ميداند چند مغازه هستند!
آن هم در بازارچهاي مسقف كه بعضي از دكانهايش آسانسور هم دارد. هرچه بخواهي در اين بازار پيدا ميشود؛ از كفش نوزادي گرفته تا پيراهن مردانه و باراني زنانه و لباس ورزشي و هر چيزي كه فكرش را بكنيد. اسم قديمي اينجا را ديگر كسي به ياد ندارد. خيلي وقت است به تاناكورا معروف شده. بر خلاف خلوتي روز جمعه اروميه، منطقه تاناكورا آنقدر شلوغ است كه مجبورم از ماشين پياده شوم و بقيه راه را تا رسيدن به بازار پياده بروم. از اين سر خيابان تا آن سر هر جايي كه بشود پارك كردهاند. شماره پلاك ماشينها را يك به يك ميخوانم؛ ايران 91 اردبيل، ايران 18 همدان، ايران 51 سنندج، ايران 88 تهران و... اينجا نه تنها تاناكوراي اروميه، بلكه يكي از مراكز اصلي تاناكوراي كشور است.

اگر متولد سال هفتاد و دهه‌هاي قبل‌تر باشيد، «اوشين» را مي‌شناسيد. اولين بار، سال‌هاي جنگ براي تلويزين ملي، ساعت نمايش «سال‌هاي دور از خانه» بود. سريالي كه به لطف سانسورهاي حرفه‌اي، شخصيتي قهرمان از اوشين ساخته بود كه تا اواسط سريال، ما را با همسرش، تاناكورا، آشنا كرد! پس از مرگ تاناكورا، همسر اوشين، روحش به روال ميراث ذهنيت ژاپني، تناسخ پيدا كرد و جاي ديگري شبيه به استايل و لباس به زندگي ادامه داد! اما كجا؟ ايران!

منبع :

https://www.hamshahrionline.ir/news/420881/%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%A7%DA%A9%DA%86%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B2%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7

https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/156477-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AB-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

https://blog.sheypoor.com/tanakora-a-smart-style-and-the-heritage-of-the-japanese-mentality/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۷:۲۴ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

عطرهاي جديد، رايحه‌هاي دست دوم!

ساخت عطر شخصي، هزينه و زمان زيادي مي‌خواهد. اما به راحتي مي‌توانيد با استفاده از عطرهاي دست دوم موجود در خانه، به دنبال رايحه‌اي جديد باشيد، نه صرفا يك عطر جديد!
اگر در حال خواندن اين مقاله هستيد، در علاقه شما به عطر هيچ شكي نيست. علاقه‌اي كه تركيبي از زيبايي، جسارت، عشق، و موسيقي را با خودش دارد. قبل از هر چيزي لازم است توضيح بدهيم در اين مقاله چه خواهيد خواند. اينجا قرار است ياد بگيريم چطور عطرهايمان را با هم تركيب كنيم. اما چرا؟ عطر با اين اوضاع ارز و قيمت‌ها، ارزش الماس در بازار پيدا كرد. يك عطر نسبتا شيك كه نهايتا قيمتي حدود ۴۰۰ يا ۵۰۰ هزار تومان داشت، حالا سه برابر شده است. عطرهايي هم كه در بازار با قيمت‌هاي پايين موجود است، يا فيك هستند، يا حجم بسيار پاييني دارند، يا انقدر نت‌هاي پاياني بدي دارند كه نخريدنشان به صرفه‌تر از خريدشان است. اين در حالي است كه خيلي از ما، هنوز عطرهاي خوش‌بوي خودمان را داريم. اگرچه ممكن است از آن‌ها كم شده باشد. پس براي داشتن رايحه‌هاي شيك و جديد چه بايد كرد؟
عطرهاي جديد و رايحه‌هاي دست دوم
عطرها را با نت‌ها و رايحه‌ها بشناسيم!
در مورد عطر، اين اختراع جادويي، دوره‌هاي دانشگاهي و سال‌ها تجربه وجود دارد. اما براي درك اين مقاله، فرق نت و رايحه را در عطر بشناسيد.
نت عطر
عطرها، درست مثل موسيقي، نت دارند. نت آغازي، نت مياني، و نت پاياني.
درمورد نت آغازي يك عطر، همان بويي است كه از همه سبك‌تر است، اول به مشامتان مي‌رسد و سريع پراكنده مي‌شود. اين بو را معمولا از مركبات ترش مي‌گيرند.
درمورد نت مياني يك عطر، اين همان بوي اصلي عطر شماست كه كمي بعد از واكنش با پوست احساس مي‌شود. ماندگاري عطر تا حدود زيادي به همين نت بستگي دارد. نت مياني يك عطر، اغلب از گل‌ها يا ميوه‌ها گرفته مي‌شود.
در مورد نت پاياني يك عطر نيز، همان بويي كه عطر شما با آن ناپديد مي‌شود. يعني همان بوي ته‌مانده بر لباس شما. به دليل ماندگاري اين نت، از مشك يا حوز هندي يا هر ماده‌اي با بوي تند براي عطرتان استفاده مي‌كنند.
رايحه عطر
رايحه، درواقع همان بو است. همان چيزي كه از عطر مي‌شناسيم و يك عطر را با آن بوي خاص به ياد مي‌آوريم. نت‌ها همگي با هم، بو يا رايحه عطر را مي‌سازند. هر عطري، در يكي از چهارخانواده اصلي رايحه قرار مي‌گيرد:
عطرهاي گلي كه مثل اسمشان، بوي گل در آن‌ها قالب است. اين رايحه معمولا براي عطرهاي زنانه استفاده مي‌شود. بسياري از عطرهاي سبك و روزانه، رايحه‌اي از گل ياسمن و يا گل رز دارند.
تفاوت نت و رايحه در عطر
عطرهاي چوبي، به عطرهاي مردانه هم معروفند. معمولا اين عطرها را از چوب صندل تهيه مي‌كنند. اين عطرها، رايحه‌اي سنگين و ورزشي دارند.
عطرهاي خنك كه از مركبات تند و ترش، چمن يا آب دريا رايحه مي‌گيرند. اين عطرها مناسب فصل گرمند و مدام احساس تميزي مي‌دهند.
عطرهاي شرقي با رايحه‌هاي گرم و تند. اين عطرها را از تنباكو، وانيل و مشك و يا عود درست مي‌كنند. اين عطرها مناسب فصل‌هاي سردند. از طرفي، فوق‌العاده بين عطرهاي دست‌ساز طرفدار دارند.
ميكس عطرها براي به دست آوردن رايحه جديد
لايه لايه عطر، لايه لايه رايحه
اما برگرديم به سه حقيقت اصلي درمورد عطرها: اول اينكه عطر در ايران در حال حاضر قيمت ترسناكي دارد. دوم اينكه ممكن است ما از بوي تكراري عطرها خسته شده‌ باشيم. و سوم اينكه ممكن است دلمان بخواهد خودمان عطر درست كنيم. در هر سه صورت به سراغ ته‌مانده عطرهاي قديمي خودتان و خانواده برويد. كاري كه قرار است انجام دهيد، ميكس كردن عطرهاست. اما مهم اين است كه اين لايه‌ها را درست با هم تركيب كنيد.
عطر لباسي
عطرهاي سبك‌تر و خنك‌تر را براي روي لباس انتخاب كنيد. و سپس ته مانده عطر سنگين را روي بدنتان بزنيد. اينطوري تركيب نت‌هاي عطر را در واقع خود شما درست كرده‌ايد. ضمن اينكه وقتي رايحه سبك عطر از روي لباستان بپرد، بدنتان همچنان بوي خوبي مي‌دهد.
نت‌هاي يكسان، موسيقي يك عطر جديد
براي تركيب كردن عطرها، سراغ نت‌هاي يكسان برويد. تركيب يك نت سنگين با يك نت سبك عطري، چيز جالبي از آب در نمي‌آيد. البته امتحانش مجاني است. اما عطر عزيزتان را تلف كرده‌ايد!
تركيب خوش‌بوي رايحه‌هاي هم خانواده در عطر
از يك خانواده مشترك، رايحه بگيريد!
شما در حال لايه بندي عطر هستيد نه ساخت آن! اين يعني ابزاري كه جلوي يك رايحه فاجعه‌آميز را بگيرد، در اختيار نداريد! پس ريسك نكنيد و ته عطرهاي يك خانواده را با هم لايه بندي يا ميكس كنيد. مثلا، يك عطر با رايحه چوبي را با يك عطر با رايحه گل قاطي نكنيد. واكنش مواد داخل اين عطرها ممكن است حتي مضر هم باشد!
دوش و عطر و اسفند!
حتما قبل از تركيب عطرها دوش بگيريد. سعي كنيد از مواد شوينده غيرمعطر براي شستن بدنتان استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد از چند رايحه مختلف براي ميكس بو روي بدنتان استفاده كنيد، اسپري نزنيد. اول لوسيون بدن بزنيد و سپس عطر. بعد از آن هم از ديگر عطرها براي لايه‌بندي و ميكس استفاده كنيد. دست آخر در خانه يك اسفند دود كنيد. با اين كار، ظرفيت چاكراها را براي نگهداري رايحه بالاتر برده‌ايد.
عطر من روي پوست تو!
سوخت و ساز و تركيب شيميايي بدن هر فرد، يك بوي به خصوص از يك عطر يكسان توليد مي‌كند. به همين دليل ممكن است يك عطر مشخص، روي پوست بدن من يك بويي داشته باشد، و همان عطر روي بدن شما متفاوت عمل كند. اين حتي درمورد عطر روي لباس هم صدق مي‌كند. يعني ممكن است، عطر مشخصي روي بدن من يك بويي بدهد، اما رايحه‌ ديگري روي لباس خود من داشته باشد. قبل از ميكس كردن عطرتان با عطرهاي ديگر، بوي آن را روي بدن و لباستان چك كنيد.
تاثير نبض بر عطرافشاني يك عطر
از نبض نگذريم، بوي عطر خوش‌تر است!
جاهايي از بدن كه نبض دارند، سرعت واكنش عطر با پوست را بالاتر مي‌برند و عطرافشاني را بيشتر مي‌كنند. شما هم لايه‌بندي عطر و ميكس آن را روي جاهايي از بدن انجام بدهيد كه نبض دارند. نتيجه قطعا بهتر خواهد بود.
عطر ساخت دست من!
عطر، به دليل ويژگي‌هاي منحصر به فردش، شبيه به هيچ لوازم آرايشي ديگري نيست. تاثيري كه بوي بدن شما بر ديگران دارند، گاهي تصوير زيبا يا معمولي شما را كاملا در چشم ديگران تغيير مي‌دهد. با اينكه عطرهاي خاص بسيار بسيار گران هستند، و از طرفي، ساخت عطر شخصي تجهيزات و دانش زيادي مي‌طلبد، شما به راحتي مي‌توانيد با كمي اطلاعات، عطر خودتان را داشته باشيد. اين كار از عطرهاي دست دوم موجود در خانه برمي‌آيد. به دنبال رايحه‌اي جديد باشيد، نه صرفا يك عطر جديد!

منبع :

https://blog.sheypoor.com/making-new-perfumes-by-mixing-old-fragrances/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۹:۱۷ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

بيوتي بلاگرها و فرهنگ لوازم آرايش دست دوم

طيف وسيعي از مخاطبين بيوتي بلاگرها با ديدن ويدئوهاي خوش آب و رنگ زودتر از آن‌چه لازم است به آنچه استاندارهاي زيبايي آن را نقص مي‌نامد حساس مي‌شوند.
محدوديت بارگذاري ويدئو در شبكه اجتماعي اينستاگرام يك دقيقه است. اما همين يك دقيقه هم باعث نمي‌شود تا بلاگرهاي اينستاگرام از چيزي كه در آن تبلغيات و به دنبالش پول باشد بگذرند. از انواع كالا گرفته تا خدمات ريز و درشت مثل رستوران‌ها و حتي آرايشگاه‌ها و نحوه آرايش كردن‌ها. ويدئوهاي اعجاب انگيز آرايش در اينستاگرام كه در عرض يك دقيقه بدترين تركيب چهره و پوست را به بهترين و زيباترين شكل تبديل مي‌كند از ويدئوهاي پربازديد و پرطرفدار در اين شبكه‌هاي اجتماعي است.

بلاگرهاي ابزارها آرايشي افرادي هستند كه به تازگي و به حتماً بسيار زيادي سرشناس شده اند. حتما شما هم شماري از بلاگرهاي لوازم آرايشي را ميشناسيد. اين شغل در مملكت ما رونق كمتري نسبت به ديگر نقاط دنيا دارد، ولي با اين وجود بعضي از بلاگرهاي چيره دست ايراني هستند و تكاپو خود را پر توان پيوستگي ميدهند. بعضي از بلاگرهاي ابزارها آرايشي توانسته اند الي جايي در كارشان پيشرفت كنند كه برند خودشان را به بازار ارائه دهند و ارقام فروش بالايي را ثبت كنند.

فرهنگ مصرف لوازم آرايشي در دنيا رو به افزايش است. در اين نرخ رشد، حضور بيوتي بلاگرهاي اينستاگرامي به گسترش نگاهي تازه به استفاده از لوازم آرايشي دست دوم انجاميده است.
دست دوم خريدن يك فرهنگ عالي براي حمايت از محيط زيست است. آموزش عمومي و بالا بردن سطح دانش جامعه، مي‌تواند كشورها را همچون ژاپن، حامي خريد اجناس دست دوم كند. مثلا پوشاك دست دوم. اما هنوز هم در جاي جاي دنيا، شك و شبهاتي در مورد خريد لوازم آرايش دست دوم وجود دارد كه مستقيما با سلامت پوست و مو و اجزاي صورت در ارتباط است.

منبع :

http://www.rooykardemrooz.ir/news/6933/%D8%A8%DB%8C%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B2%D8%B4%D8%AA-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%AF

https://medium.com/@motanro50/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-bd2525765623

https://blog.sheypoor.com/beauty-bloggers-and-the-culture-of-second-hand-غير مجاز مي باشدmetics/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۱:۱۱ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

از دامن‌هاي دست دوم، استايل‌هاي جديد بسازيم!

در حاليكه بسياري از ما توانايي تغيير استايل خودمان را با لباس‌هاي قبلي داريم، گاهي اين داشته‌ها را ناديده مي‌گيريم و با هدر دادن مقدار زيادي پول، باز هم به نتيجه‌ي دلخواه نمي‌رسيم. اين در حالي است كه بحث استايل، كمي جرات، و البته يك دنيا خلاقيت لازم دارد.
هميشه با تغيير فصل و تغيير مد، احساس مي‌كنيم به لباس‌هاي جديدي نياز داريم. بخشي از اين احساس درست و بيشترش تحت تاثير تنوع زياد لباس‌ها در بازار فروش است. اما نكته‌اي كه بد نيست به خاطر بسپاريم اين است كه تنوع اصولا نيازي به خرج كردن پول زياد ندارد. پولي كه در بسياري موارد خرج كردن آن، ما را دچار عذاب وجدان هم خواهد كرد. بعضي لباس‌ها ارزش تغييرات كوچك را دارند. در بين انواع و اقسام لباس، اين دامن‌ها هستند كه خوش استايل‌ترين تغييرات را مي‌شود روي آن‌ها پياده كرد. سراغ كمدتان برويد و هرچه دامن داريد بيرون بياوريد كه قرار است با هم، طراحي لباس و استايل انجام بدهيم!
تبديل دامن‌هاي بلند به انواع و اقسام استايل‌هي ديگر
پارچه‌هاي پاره، دامن روسري!
اگر به كلاس خياطي برويد، دامن اولين تكه لباسي است كه دوختنش را به شما آموزش مي‌دهند. چرا؟ چون برش ساده دارد و اصولا يك تكه پارچه است كه سر دوزي شده! درست مثل شال و روسري! براي تبديل دامن به شال كافي است تا قسمت كمر آن را به صورت عرضي كامل قيچي كنيد. سپس يك برش ديگر به صورت طولي بزنيد تا قيف دامنتان از هم باز شود. حالا سراغ صاف كردن خطوط دور پارچه برويد تا از آن يك مستطيل كامل يا يك مربع كامل بيرون بيايد. يكي از متداول‌ترين استايل‌هاي شال اين روزها، قواره‌ي ۲۰۰ در ۶۰ است. براي اين كه چنين شالي داشته باشيد، نياز داريد تا دامنتان بلند باشد. از يك قيچي خياطي كمك بگيريد تا اندازه‌هايتان دقيق باشد. با توجه به طرح و جنس دامنتان، مي‌توانيد روي شال يا روسري جديد درست شده از دامن قديمي، پر، پولك يا پليسه بدوزيد و استايل خودتان را به آن بدهيد.
دامن راسته و كمربندهاي به درد بخور!
دامن‌هاي راسته‌ي بلند، اوايل جذاب و به در بخور هستند اما خيلي زودتر از چيزي كه فكرش را بكنيد راهشان را در انتهاي كمد لباس‌ها پيدا مي‌كنند. از طرفي، لباس شب و ميهماني شيك و زيبا چيزي نيست جز يك تكه پارچه‌ي استوانه‌‌اي ساده با يك قيمت بيهوده زياد. يكي از پركاربردترين تغييراتي كه مي‌توانيد روي دامن راسته‌ي بلندتان اعمال كنيد اين است كه آن را تا بالاي سينه و زير بغلتان بكشيد. و بعد از يك كمربند پهن براي جمع كردن پارچه‌ي روي شكمتان استفاده كنيد. اين كار يك استايل بسيار بامزه و شايد حتي شيك (بسته به شكل پارچه‌ي دامن و استايل كمربندتان) به شما ارائه خواهد داد.
تبديل دامن كوتاه به تاپ
دامن‌هاي كوتاهي كه تاپ شدند!
تاپ‌هاي بدون بند از استايل‌هاي پر طرفدار تابستان هستند. از طرفي، در فصل گرما، آخرين چيزي كه آدم دوست دارد بپوشد يك لباس گرم و جذب و چسبان است. ما بيشتر دنبال لباس‌هاي خنك و سبكي هستيم كه تا جاي ممكن، كمترين تماس را با بدنمان داشته باشند. يكي از بهترين تغييرات استايل، تبديل دامن‌هاي ميدي يا كوتاه گشاد به تاپ‌هاي تابستاني است. پيشنهاد ما اين است كه اين دامن‌ها را با شلوار‌هاي گشاد ست كنيد. نتيجه فوق‌العاده بامزه خواهد شد.
دامن‌هاي پر زرق و برق، روميزي‌هاي دوست‌داشتني!
لازم نيست هرچيزي كه مي‌پوشيم را قطعا با همان شكل دوباره استفاده كنيم! مثلا، مانتوهاي عبايي زيادي مي‌توانند تبديل به يالان پرده شوند، پرده‌هاي زيادي مي‌توانند پيراهن شب شوند، و البته دامن‌هاي زيادي با استايل‌هاي متفاوت، پتانسيل تبديل شدن به روميزي را دارند! براي اين كار به يك دامن كلوش نياز داريد. دامن را وسط خانه پهن كنيد. كش بالاي آن را جدا كنيد. از يك پارچه‌ي هماهنگ كمك بگيريد و به اندازه‌ي قطر دايره‌ي كمر دامن از پارچه‌ي جديد ببريد. حالا پارچه‌ي جديد را به وسط دامن بدوزيد. تبريك ميگوييم، عجب روميزي شيك و جذابي داريد!
تغييرات جانبي دامن براي تبديل آن به چيزهاي ديگر
دامن‌هاي لنگي گشاد، مانتوهاي ايده‌آل
از تيتر تعجب نكنيد، دامني كه پيوستگي نداشته باشد، گزينه‌ي ايده‌آلي براي تبديل شدن به انواع و اقسام لباس‌هاي مختلف است. يكي از بهترين گزينه‌هاي براي تبديل اين دامن‌هاي به اصطلاح لنگي، مانتوها هستند. اولين اشكالي كه به ذهن شما خطور خواهد كرد احتمالا بحث آستين‌هاي اين مانتوي جديد خواهد بود. شما چند گزينه‌ي خلاق و جذاب پيش رو داريد. اولين گزينه اين است كه اگر خياطي بلديد، براي اين مانتوي با مزه، يك پشته و آستين بدوزيد. اما راحت‌تر از آن پوشيدن يك بلوز هماهنگ با اين دامن زير مانتوي جديدتان است. براي زيباتر ديده شده تركيب مانتوي جديدتان، از شلوارهاي پاگشاد استفاده كنيد. اين استايل هم كلاسيك خواهد شد و هم خاص و زيبا.
دامن‌هاي قديمي، سارافون كت‌هاي مجلسي
بسياري از دامن‌هاي ما ترك و تنگ و راسته هستند. تا به حال آن‌ها را شبيه به سارافون روي يك بلوز ديگر پوشيده‌ايد؟ همان كاري را با دامنتان بكنيد كه براي تبديل آن به پيراهن و كمربند كرديد. اين بار اما سعي كنيد از زنجير و گردنبند و پارچه براي درست كردن بند يا آستين سارافون خود استفاده كنيد. كافي است تا يك كت زيبا براي ست كردن با پيراهن سارافوني جديتان انتخاب كنيد تا با يك استايل شيك و به روز بتوانيد در هر ميهماني‌اي بدرخشيد.
پارچه‌ها را به كاربگيريد!
براي شروع طراحي لباس، شما به هيچ ابزاري نياز نداريد. بارها در شيپور و در همين بخش استايل به شما گوشزد كرده‌ايم كه دوباره ديدن محيط پيرامونمان، ايده‌هاي خوبي براي تغيير كاربري و يا شكل اجسام مختلف دارد. تنها كاري كه بايد انجام بدهيد اين است كه ايده‌هايتان را با جسارت آزمايش كنيد. از تغيير نترسيد و جرات كنيد براي احساس راحتي، يكي دو دامن بيشتر پاره كنيد! پيشنهاد ما اين است كه همين دامن‌هاي حيف و ميل شده را هم دور نريزيد. در مراحل پيشرفته‌تر از خلاقيت، براي آن‌ها هم استايل جديد يا كاربري متفاوت پيدا خواهيد كرد.

منبع :

https://blog.sheypoor.com/turning-second-hand-s******ts-into-new-styles/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۷:۳۰ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

روش اصولي عطر زدن

گذشته از انتخاب صحيح عطـر يكسري استراتژي هاي خاص در رابطه با زمان و مكان استفاده از عطـر وجود دارد كه روي اثر بخشي بوي عطـر و ماندگاري آن تاثير بسزايي دارد و اين ها همان مواردي هستند كه اين خانم ها هنگام استفاده از عطـر رعايت مي كنند. اكنون بياييد درباره ۸ راز زناني كه هميشه بوي خوب مي دهند بخوانيم.

همه ما تمايل داريم كه ماندگاري عطري كه استفاده مي‌كنيم افزايش پيدا كند، اما براي اين منظور چه بايد كرد؟ شيوه عطر زدن كمك مي‌كند تا ماندگاري آن بيشتر شود. اگر محصول درستي را انتخاب كنيد و به شيوه صحيح نيز آن را بكار ببريد، نتيجه مطلوبي خواهيد گرفت. در اين مطلب به شما بهترين روش عطر زدن را معرفي مي‌كنيم تا ماندگاري عطر افزايش پيدا كند، پس به خواندن ادامه دهيد.

شايد عطرزدن يك كار روزمره و ساده باشد اما هر كاري اصولي دارد كه اگر برخلاف آن اصول عمل شود ممكن است كاري كه ميكنم نتيجه برعكس داشته باشد. شما ممكن است يك عطر بسيار خوشبو و شيك و گرانقيمت را استفاده كنيد اما اگر نحوه استفاده درست از آن را ندانيد عطرتان نه تنها دلپذير نخواهد بود چه بسا نفرت انگيز و ناخوشايند هم باشد.
عطرو ادكلن، مكمل هر نوع لباسي هستند، چه مجلسي و چه راحت و شما بايد هميشه براي خود اين نكته را در ذهن خود داشته باشيد.

منبع :

https://harfetaze.com/59635/%D8%B9%D8%B7%D8%B1-%D8%B2%D8%AF%D9%86/

https://behdasht.news/fa/news-details/124630/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B9%D8%B7%D8%B1-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D9%86/

https://blog.sheypoor.com/what-is-the-principle-of-fragrance/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۹:۴۷ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)

اهميت عكاسي در خريد و فروش استايل دست‌دوم!

در هنگام عكاسي از استايل دست دوم براي خريد يا فروش انواع لباس و اكسسوري، توجه به جزئيات، نور، رنگ و مدل مي‌تواند نتيجه‌ي جالب توجهي به همراه داشته باشد.

پيج اينستاگرام يكي از مزون‌هاي لباس عروس تهران، حركت جالبي كرد و با عكاسي مجدد از لباس‌هاي عروس اجاره‌اي قبل از اينكه آن‌ها را به خشكشويي بفرستند، لباس‌ها را با قيمت معقولي فروخت. يعني فالوورهاي اين پيج و خريداران لباس عروس، در تصوير، لك، زدگي و يا شايد پارگي را هم مي‌ديدند ولي بيشتر ترغيب به خريد شدند. اين حقيقت گرچه تعجب‌آور است، اما بيانگر اهميت صداقت در عكاسي تبليغات است!
اهميت عكاسي در فروش يك لباس خاص يا تبليغ يك استايل جديد بحث عجيبي نيست. ما تحت تاثير تصاويري كه مي‌بينيم اقدام به خريد لباس‌ها و استايل مورد نظرمان مي‌كنيم. فروش لباس و استايل دست‌ دوم نيز از اين قائده مستني نيست. اما مسئله‌ي بسيار جالب توجه در اينجا شكل عكاسي از لباس يا استايل دست دوم در مقايسه با استايل نو است. بايدها و نبايد هايي وجود دارند كه با رعايت آن‌ها، اهميت نوع عكاسي در خريد و فروش استايل دست دوم براي شما نيز مشخص خواهد شد.

عكس‌هاي سياه و سفيد، استايل غير قابل فروش!
عكس‌هاي سياه و سفيد با آن حالت كلاسيك و افكت‌هاي وينتاژ به نظر آفريده شده‌ براي استايل دست دوم هستند. اين حرف كاملا غلط است. اگرچه فضاي عكس‌هاي سياه و سفيد با دوران كلاسيك سينما عجين شده است، اما بدترين اشتباهي كه براي فروش يك استايل دست دوم مي‌توانيد انجام بدهيد، بارگزاري عكس سياه و سفيد از آن است. حتي هنگام خريد نيز ممكن است يك عكس زيباي سياه و سفيد از يك چهره‌ي برجسته با يك استايل خاص و وينتاژ نظر شما را جلب كند اما به چشم خريد، حتما احساس ناامني به سراغتان خواهد آمد. يادتان نرود، شرط اصلي در مورد فروش استايل و لباس دست دوم، كسب اعتماد خريدار است. عكس‌هاي سياه و سفيد طيف گسترده‌اي از رنگ‌ها را مي‌پوشانند و تصوير صحيحي از استايل مورد فروش ارائه نمي‌دهند.

جزئيات عكاسي، كليد فروش دست دوم
آنلاين شاپ‌هاي استايل، قابليت زوم خاصي را براي تصاوير لباس‌هايشان تعريف كرده‌اند. اين كار براي اين است كه با ديدن جزئيات لباس يا اكسسوري، ايده‌ي بهتري از جنس و كيفيت استايل به خريدار ارائه شود. در مورد فروش دست دوم لباس خودتان، حتما يك يا چند عكس از جزئيات آن تهيه كنيد. با اين كار شما يك فروشنده‌ي با كيفيت خواهيد شد. براي خريد استايل دست دوم نيز بهتر است به سراغ آن‌هايي برويد كه عكس‌هايي از جزئيات لباس يا اكسسوري را در اختيار شما قرار داده‌اند.

عكس هاي ماندگار بر تن استايل دست دوم
در مقاله‌هاي پيشين به تفصيل درمورد استايل وينتاژ و اينفلوئنسرهاي وينتاژ پوش صحبت شد. وينتاژ يك استايل مرتبط با گذشته و يا دست دوم است. اين روزها در فضاي تبليفات استايل، مدل‌هايي كه سبك و سياقي براي تبليغ استايل دست دوم يا وينتاژ را دارند خوب مي‌درخشند. اگر قصد داريد از لباستان، تن يك مدل عكاسي كنيد، يادتان باشد سه عامل تميزي چشمگير، مونوكروم بودن، و استفاده از اكسسوري مناسب، بي‌نهايت در فروش استايل دست دوم شما اهميت دارد. اگر خود مدل پوستي بسيار سالم و موهايي درخشان داشته باشد، به دليل بازتاب حساسيت روي سلامتي، تاثير فروش شما دو چندان خواهد شد. همانطور كه شما هم احتمالا چنين استايلي را براي خريد مي‌پسنديد.

عكس هاي نوراني، استايل هاي فروختني
بعضي بديهيات واقعا لازم به ذكر نيستند. اما نور شوخي بردار نيست. اگر استايل دست دوم شما با وجود عكاسي حرفه‌اي و قيمت مناسب در فروش شكست خورده است، و يا خود شما خيلي راحت از كنار چند استايل اينترنتي مشابه با بقيه‌ي استايل‌ها در زمينه‌ي قيمت مي‌گذريد، مي‌تواند به دليل نور غير كافي باشد. يادتان باشد كه عكاسي با دوربين حرفه‌اي و تجهيزات نور اگرچه ايده‌آل است، اما نه هميشه در دسترس و نه حتي ضروري است. كافي‌ست تا دقت خاصي براي عكاسي استايل مورد نظر در يك نور طبيعي كافي به خرج دهيد.

عكس هاي معروف استايل، خط قرمز خريد و فروش دست دوم
يكي از بدترين كارهايي كه مي‌توانيد براي فروش استايل دست دوم خود كنيد، استفاده از عكس‌هاي حرفه‌اي و ژورنالي لباستان در حالت نو است. درست مثل اتفاقي كه براي عكس‌هاي سياه و سفيد مي‌افتاد، در اينجا نيز با چنين كاري، اعتماد را از پروسه‌ي خريد حذف مي‌كنيد. استايلي كه براي فروش در ميان ديگر اجناس دست دوم قرار داده شده، اگر با يك عكس از نمونه‌ي دست اول آن، تبليغ شده باشد، براي خريدار دو معنا دارد: يا اينكه لباس ممكن است آنقدر آسيب ديده باشد كه ديگر در حالت دست دوم قابل عكاسي نباشد، و يا فروشنده تنبل بوده كه اين هم خودش اضطراب شكل نگهداري از آن استايل بخصوص را در ذهن خريدار ايجاد مي‌كند.

در مجموع، براي خريد و فروش استايل دست دوم، قرار دادن آگهي آن در سايت‌هاي مربوطه كافي نيست. شما براي بهتر ديده شدن استايل فروشي خود، نياز به عكاسي مناسب داريد. اين عكاسي لازم نيست در سطح حرفه‌اي انجام بگيرد. اما مهم است كه عكس شما هم جزئيات استايل دست دوم را خوب نمايش بدهد، هم چيزي را از قصد با افكت پنهان نكند و هم نور كافي براي نشان دادن مناسب استايل وجود داشته باشد.

منبع:  https://blog.sheypoor.com/the-significance-of-photography-in-the-trade-of-secondhand-style/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۵:۰۲ توسط:مجيد اميري موضوع: نظرات (0)