لوازم شخصی آرایشی لوازم شخصی آرایشی .

لوازم شخصی آرایشی

استایل هیپستر، یک استایل صلح دوست و آزاد

یکی از اشکال بسیار انقلابی و متناسب با ارزش‌های محیط زیستی در دنیای مد و استایل، استایل آزاد، زیبا، ضد جنگ و رنگارنگ هیپستر یا هیپی است.

شاید تصویری که عموم مردم ما از استایل هیپی داشته باشند، تصویر مردهای موفرفری با شلوارهای دمپا گشاد، و زن‌هایی با پیراهن‌های بلند و گلدار باشد. تصویری که در دوران انقلاب ایران، در استایل بسیاری از مردم قابل مشاهد ه بود. اما چرا؟ استایل هیپی یا هیپستر، فراتر از یک مد است. وقتی از این استایل حرف می‌زنیم، رویکرد ما یک انقلاب بزرگ در زمینه استایل زندگی و تفکر مردم است. چیزی که به طرز طنازانه‌ای دوباره نیازش را در جامعه کنونی دنیا به ما نشان می‌دهد.

جنگ و استایل هیپستر

جنگ یک الکتروشوک قوی برای یک ملت است. آدم‌ها را دگرگون می‌کند و دستور به تصمیم را سریع‌تر. هرچه جنگ تبعات بیشتری داشته باشد، افراد بیشتری برای مبارزه با آن از جا برمی‌خیزند. ویتنام، اشتباه بزرگ امریکا بود. بعد از جنگ ویتنام، آدم‌های زیادی تصمیم گرفتند بنیان‌های فکری امریکایی را تغییر دهند. یکی از این گروه‌ها، هیپسترهای سان فرانسیسکو در سال ۱۹۶۰ میلادی بودند. و یکی از تبعات این تحولات فکری، تغییر استایل زندگی و استایل لباس بود.

تغییر استایل زندگی، تغییر فلسفه به هیپستر

اشتباهات و پیامدهای جنگ باعث شد تا جوانان و مردم دوباره نگاهی به دلایل شکل گیری جنگ بیندازند. جنگ، نتیجه زیاده‌خواهی انسان مدرن است. به عبارتی، این مصرف‌گرایی بیش از حد بود که خیلی کشورها را متجاوز می‌کرد. مردم امریکا این را درک کردند و گروه گروه سعی کردند تا استایل زندگی خود را به هیپستر یا یک زندگی صلح جو و آزاد از تعلقات مادی تغییر دهند.

خوردن و پوشیدن در استایل هیپستر

هیپی‌ها، با دانستن این موضوع که هویت ما را تا حدود زیادی مواد مصرفی ما تشکیل می‌دهد سعی کردند تا استایل غذای خوراکی خود را طبیعی‌تر کنند. هیپسترهایی که می‌توانستند شروع به گیاهخواری کردند. خوردن غذاهای فراوری شده و تحت تغییرات مواد شیمیایی کاملا ممنوع بود. هیپسترها به سراغ نوع پوشش خود هم رفتند و به جای یک استایل پُش (فاخر و گران) به سمت پوشیدن لباس‌ها آزاد، راحت، و دست دوم رفتند.

استایل هیپستر زنانه مردانه ندارد

جنسیت در استایل هیپستر معنا ندارد

در ادامه تغییر و تحولات استایل و سبک زندگی بین هیپسترها، آن‌ها روی ریزجزئیاتی که در فلسفه زندگی نقش داشت کار کردند. مثلا درمورد استایل پوشش، چند نکته بسیار حائز اهمیت بود؛ یکی این که لباس‌ها ترجیحا دست دوم و دست دوز باشند، دوم اینکه استایل لباس‌ها جنسیت یا طبقه بندی خاصی نداشته باشند، دیگر اینکه قطعا رنگ‌ها و طرح‌ها در استایل لباس‌های مختلف روشن و شاد باشند. تمام این‌ها به تغییر تفکر و تغییر استایل زندگی مردم منجر می‌شد.

استایل هیپستر یک ضد استایل است

برای هیپسترها مهم بود که سنت‌ها و قواعد صحیح مردم دنیا را به جا بیاورند. آن‌ها این قوانین نانوشته را روی لباس‌هایشان می‌آوردند. از گلدوزی و تکه دوزی، هیپسترها از مد و استایل سنتی قبایل بومی مختلف دنیا الگو می‌گرفتند. مهمتر از آن اینکه، استایل هیپستر قاعده خاصی برای ست کردن و پوشیدن ندارد. اصلا، در استایل هیپستر، کسی نباید زمانش را به پوشیدن یک لباس یا استایل خاص، اتو کردن لباسش یا ست کردن دو تکه لباس خاص اختصاص بدهد. چون به نظر هیپسترها، این کار مصرف‌گرایی را ترویج می‌دهد و افراد را زیاده خواه و خودخواه می‌کند.

دامن و پیراهن در استایل هیپستر

از آن جایی که هیپسترها به دنبال راحتی و آزادی در استایل زندگی و پوشش خود هستند، پوشیدن دامن و پیراهن بین زن و مردشان بسیار مرسوم است و رواج دارد. آن‌ها از پارچه‌های سبک و روشن برای دوختن و درست کردن دامن‌های بلند و گشاد و پیراهن‌های آزاد و خنک استفاده می‌کنند.

اکسسوری در استایل هیپستر

شاید بتوان گفت آن چیزی که شاخصه ویژه استایل هیپستر به معنای واقعی باشد، اکسسوری این استایل است. هیپسترها یا هیپی‌ها اکثرا هنرمند هستند و شیفته ساخت صنایع دستی و هندی کرفت. اکسسوری‌های آن‌ها از گوشواره و کیف و گردنبند، تا دستبند و صندل و پابند، همه طبیعی و حاصل خلاقیت ذهنی این گروه است. گردنبندهای بلند و سرخ‌پوست شکل، گشوواره‌های تا به تا، کیف‌های حصیری، و صندل‌های پارچه‌ای که در استایل امروز هم رواج دارند، حاصل خلاقیت و هنر دست هیپسترها هستند.

استایل بوهمین، استایل هیپستر

خیلی‌ها در تشخیص استایل هیپستر دچار اشتیاه شده و فکر می‌کنند استایل بوهمین همان هیپستر است. بوهمین، مختص به کولی‌ها و سبک سیاق زندگی طبیعی آن‌هاست. مثلا، شلوارهای جین دمپا گشاد یا عینک آفتابی اصلا متعلق به استایل بوهمین نیست. هیپستر، دریچه‌ای به فلسفه زندگی آزاد و صلح جو در بطن زندگی مدرن بود. البته، شاخصه‌هایی از استایل بوهمین در استایل هیپستر دیده می‌شود. اما، استایل هیپستر بسیار فراگیرتر و شامل‌تر از استایل بوهمین است.

استایل هیپستر، بازگشتی به گذشته

اما استایل هیپستر دوباره در قالب اسامی جدید خودش را ترند کرده است. این موضوع، فارغ از بحث مد، می‌تواند به دلیل تکرار اتفاقات ناخوشایند گذشته باشد. رد جنگ باز هم خودش را در دنیا نشان می‌دهد، و مصرف‌گرایی بیش از هر زمان دیگری بیداد می‌کنند. مردم، امید دارند تا با پیش دستی و تغییر سبک زندگی به سمت استایل هیپستر، بتوانند جلوی اتفاقات تلخی مثل تکرار جنگ ویتنام را بگیرند. در این جا دو جمله قابل تامل وجود دارد که هیپستر ها نیز مثل بسیاری متفکرین دنیا به این دو جمله اعتقاد دارند: ما آن چیزی هستیم که می‌خوریم، و ما آن چیزی هستیم که می‌پوشیم.


منبع :

https://blog.sheypoor.com/hipster-style-for-peace-and-freedom/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۹:۳۸ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

تاریخچه فرهنگ سمساری

سمساری‌ها در سالیان نه چندان دور از نمونه واحدها و مراکز اقتصادی به شمار می رفتند که با عنایت به تقاضای بالای جامعه از طبقات و گروه های اجتماعی به این صنوف،برای خرید و تهیه کالاها و وسایل مورد نیاز خود به پایین ترین قیمت، از کسب و کار مطلوبی برخوردار بودند.

سمساری از جمله شغل‌هایی است که مهارت در آن به آشنایی با یک وسیله خاص محدود نمی‌شود. سمساران معمولا با کلیه لوازم منزل آشنایی دارند و همه مارک‌ها را می‌شناسند و به خوبی از ارزش‌ واقعی اجناس آگاهی دارند.کسی نمی‌تواند بدون آشنایی اولیه با این صنف وارد این شغل شود، مگر اینکه پیش‌زمینه داشته باشد.

از سمساری که می‌گوییم یاد سماور می‌افتیم. شاید دلیلش دیدن سماورهای قدیمی داخل سمساری‌ها باشد. و یا شاید دچار اشتباه لغوی می‌شویم. فرهنگ سمساری البته ریشه خودش را دارد. ریشه‌ای که به بازرگانان قدیمی برمی‌گردد. شاید اگر از فرهنگ سمساری سردربیاورید، بدتان نیاید برای بازنشستگی، چنین شغلی برای خودتان دست و پا کنید.

منبع :

https://www.yjc.ir/fa/news/6262824/%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D8%AE-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D9%BE%D9%8A%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%AF

https://www.isna.ir/news/91062413685/%DA%86%D9%87-%D9%83%D8%B3%D9%8A-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۴:۲۰ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

شال‌های دست دوم را گران نخریم!

با هر استایلی، هر چقدر هم خاص یا ساده، مهم است که حواسمان به جیبمان باشد. شال از آن دست اکسسوار استایل است که حتی در بازار دست دوم‌ها هم ممکن است یک قیمت نجومی اشتباه پیدا کند.
استایل های گران قیمت شال
برای تغییر استایل، خریدهای کلی یا خرید لباس‌های اصلی می‌تواند بسیار هزینه‌بر و حتی وقت گیر باشد. در حالی که می‌شود با یک مانتو ثابت برای خانم‌ها، یا کت و سلوار ثابت برای آقایان، از شال‌های متنوع زیادی استفاده کرد. اکسسوار، یا لوازم جانبی، نقش دکوراتیو دارند. بد نیست بدانید، اکسسوار در استایل شخصی گاهی مهم‌تر از لباس‌ها هستند. از طرفی، اسکسوار به دلیل آن که زودتر دل را می‌زنند و سخت‌تر ست می‌شوند، ممکن است با وجود نو بودن بی‌استفاده بشوند. برای شمایی که همراه همیشگی شیپور هستید، بد نیست بدانید قیمت برخی اکسسوارها مثل شال در حالت دست دوم چقدر است. در چنین حالتی شاید به خرید یا حتی فروش شال‌های خودتان ترغیب شدید.
قیمت شال با استایل‌های مختلف از بازار تا مغازه
این که قیمت یک شال برای یک استایل بخصوص چقدر است، بستگی به جنس پارچه، نوع دوخت، مد بودن یا نبودن، و البته متاسفانه یا خوشبختانه، برند آن دارد. اما شاید به عنوان یک شهروند عادی بدتان نیاید که رنج قیمت یک شال مشخص را بدانید.
شال‌های حریر مناسب استایل‌های شیک
حریر اصولا استایل خاصی است و مناسب هر جایی نیست. قیمت شال‌های حریر ابریشمی نسبت به بسیاری استایل و جنس‌های دیگر شال بالاتر است. اما نه در حدی که فکر می‌کنید. شال ابریشمی به شکل عمده برای خریدار، هر کدام حدود ۴۰ یا ۵۰ هزار تومان قیمت دارد. این در حالی است که همین شال حریر، در مزون‌ها و مغازه‌های مطرح شهر با قیمت ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.
شال‌های پنبه‌ای مناسب همه استایل‌ها
از نخ پنبه، شال‌های مختلف و زیبایی دوخته می‌شود. تنوعی که جنس نخ پنبه در رنگ و استایل می‌پذیرد، این شال را برای هر نوع استایلی آماده می‌کند. ویژگی دیگر نخ پنبه، تنوع قیمت آن است. نخ پنبه کف قیمت پایینی دارد و در بازار و به شکل عمده، حتی در استایل‌های شیک و خاص، هر عدد ۱۵ هزار تومان قیمت پیدا می‌کنند. البته این پک‌ها به تعداد دوازده تایی فروخته می‌شوند. یکی از فروشندگان یکی از مراکز خرید مجلل اندرزگو ادعا می‌کند که شال نخ پنبه بازار را به قیمت ۸۰۰۰۰ تومان برای فروش برای حراج گذاشته بوده و کسی از او خرید نمی‌کرده است. در حالی که وقتی قیمت تعیین شده ۲۱۰ هزار تومان را روی همان شال گذاشته، با اقبال خوبی برای خرید آن مواجه شده است.
شال‌های پنبه‌ای مناسب همه استایل‌ها و سلایق
شال کتان، استایل هوشمندانه
کتان به دلیل جنس ضخیم و ماندگارش، انتخاب خوبی برای شال استایل زنانه و مردانه است. البته همین مرغوبیت، تاثیر مستقیمی روی قیمت خرید عمده این شال دارد. از طرفی، بسیاری برندهای روزانه برای تولید شال به سراغ نخ کتان می‌روند تا کیفیت استایل خود را حفظ کنند. این هم دلیل دیگری برای این واقعیت است که گاهی قیمت شال کتان از حریر نیز در مغازه‌ها و مزون‌ها گران‌تر است. این قیمت برای برخی برندهایی که آن چنان هم مطرح نیستند، به یک میلیون تومان هم می‌رسد.
عمر متوسط یک شال برای یک استایل معمولی در ایران
اما یک شال چقدر عمر می‌کند؟ این سوال یک جواب قطعی ندارد و از آن سوال‌هایی است که بستگی به یک و هزار و صد مورد دیگر دارد. یک شال نخ پنبه متوسط که برای یک استایل روزانه یک دختر خانم جوان با سطح رعایت بهداشت و نظافت متوسط پوشیده می‌شود، در بهترین حالت یک سال عمر می‌کند. این یعنی پیش از آن که شکل و رنگش بر اثر شست و شو از چهره بیفتد. وقتی یک وسیله در استایل ما عمرش تمام بشود، بعید به نظر می‌رسد دوباره از آن استفاده کنیم. پس بهترین کار چیست؟
عمر مفید یک شال برای یک استایل چقدر است
شال را به نوشدارو بعد از مرگ استایل تبدیل نکنید
اگر خودتان را می‌شناسید و می‌دانید بعد از سه یا چهار ماه قصد دور انداختن شالتان را دارید. می‌توانید یک کار خارق‌العاده بکنید. در همان روزهای ابتدای خریدتان، یک عکس خوب و زیبا از شال با ترکیب استایل مورد نظرتان بیندازید. بعد از اینکه شال یا استایل دلتان را زد، دوباره از همان شال عکس بگیرید. آن را روی سایت‌های خرید و فروش لوازم شخصی مثل شیپور بارگزاری کنید. در اطلاعات قیمت خرید خودتان و قیمت پیشنهادی فروشتان را بنویسید. تفاوت قیمت خرید و فروش، در واقع هزینه‌ای است که بابت شال کرده‌اید.با این کار هم شالتان دچار مرگ نشده، و هم فرد دیگری با قیمتی پایین‌تر از مغازه‌ها، جنس نسبتا نو را از خود شما می‌خرد.
قیمت شال‌ها با استایل‌های مختلف از نو تا دست دوم
سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که اگر می‌توانید شال خودتان را با قیمتی پایین‌تر و در حالی که هنوز نو است دست دوم بفروشید، چرا یک شال نسبتا نو برای استایل جدیدتان به شکل دست دوم نخرید. اما حواستان باشد. بازار، بازار است و گران‌فروشی همه جا شایع است. برای مقایسه قیمت یک شال با شال اصلی حتما سایت‌های مختلف فروش شال و روسری را بررسی کنید. بد نیست از فروشنده بخواهید یک فیلم از شال مورد نظرتان بگیرد یا اجازه بدهد بروید و از نزدیک شال را ببینید. مهم است که شال دست دوم را گران نخرید.

منبع :

https://blog.sheypoor.com/do-not-buy-the-second-hand-shawls-expensive/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۵:۳۹ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

تاناکورا ، میراث ذهنیت ژاپنی

لباس‌های تاناکورا، سوغات کهنه‌ای است که پایشان از پاکستان به مرزهای ایران باز شده. «بازار رسولی» زاهدان، نخستین جایی است که رنگواره این لباس‌های کهنه چشمنوازی می‌کند. درگذشته قیمت مناسب و صرفه‌جویی اقتصادی در سبد خانوار، بهانه خرید از این فروشگاه‌ها بود اما این روزها عاشقان مارک و برند مشتریان پروپا قرص لباس‌های دست دوم شده‌اند.

حالا برای خودش اسم و رسمی دارد؛ «تاناکورا». چنان مشتریهای دلدادهای دارد که بیا و ببین. زمانی چند فروشنده بیشتر نبودند که در این حوالی لباسهای تاناکورایی میفروختند. بازارشان گرفت و حالا خدا میداند چند مغازه هستند!
آن هم در بازارچهای مسقف که بعضی از دکانهایش آسانسور هم دارد. هرچه بخواهی در این بازار پیدا میشود؛ از کفش نوزادی گرفته تا پیراهن مردانه و بارانی زنانه و لباس ورزشی و هر چیزی که فکرش را بکنید. اسم قدیمی اینجا را دیگر کسی به یاد ندارد. خیلی وقت است به تاناکورا معروف شده. بر خلاف خلوتی روز جمعه ارومیه، منطقه تاناکورا آنقدر شلوغ است که مجبورم از ماشین پیاده شوم و بقیه راه را تا رسیدن به بازار پیاده بروم. از این سر خیابان تا آن سر هر جایی که بشود پارک کردهاند. شماره پلاک ماشینها را یک به یک میخوانم؛ ایران 91 اردبیل، ایران 18 همدان، ایران 51 سنندج، ایران 88 تهران و... اینجا نه تنها تاناکورای ارومیه، بلکه یکی از مراکز اصلی تاناکورای کشور است.

اگر متولد سال هفتاد و دهه‌های قبل‌تر باشید، «اوشین» را می‌شناسید. اولین بار، سال‌های جنگ برای تلویزین ملی، ساعت نمایش «سال‌های دور از خانه» بود. سریالی که به لطف سانسورهای حرفه‌ای، شخصیتی قهرمان از اوشین ساخته بود که تا اواسط سریال، ما را با همسرش، تاناکورا، آشنا کرد! پس از مرگ تاناکورا، همسر اوشین، روحش به روال میراث ذهنیت ژاپنی، تناسخ پیدا کرد و جای دیگری شبیه به استایل و لباس به زندگی ادامه داد! اما کجا؟ ایران!

منبع :

https://www.hamshahrionline.ir/news/420881/%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%A7%DA%A9%DA%86%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B2%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7

https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/156477-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AB-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

https://blog.sheypoor.com/tanakora-a-smart-style-and-the-heritage-of-the-japanese-mentality/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۷:۲۴ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

عطرهای جدید، رایحه‌های دست دوم!

ساخت عطر شخصی، هزینه و زمان زیادی می‌خواهد. اما به راحتی می‌توانید با استفاده از عطرهای دست دوم موجود در خانه، به دنبال رایحه‌ای جدید باشید، نه صرفا یک عطر جدید!
اگر در حال خواندن این مقاله هستید، در علاقه شما به عطر هیچ شکی نیست. علاقه‌ای که ترکیبی از زیبایی، جسارت، عشق، و موسیقی را با خودش دارد. قبل از هر چیزی لازم است توضیح بدهیم در این مقاله چه خواهید خواند. اینجا قرار است یاد بگیریم چطور عطرهایمان را با هم ترکیب کنیم. اما چرا؟ عطر با این اوضاع ارز و قیمت‌ها، ارزش الماس در بازار پیدا کرد. یک عطر نسبتا شیک که نهایتا قیمتی حدود ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار تومان داشت، حالا سه برابر شده است. عطرهایی هم که در بازار با قیمت‌های پایین موجود است، یا فیک هستند، یا حجم بسیار پایینی دارند، یا انقدر نت‌های پایانی بدی دارند که نخریدنشان به صرفه‌تر از خریدشان است. این در حالی است که خیلی از ما، هنوز عطرهای خوش‌بوی خودمان را داریم. اگرچه ممکن است از آن‌ها کم شده باشد. پس برای داشتن رایحه‌های شیک و جدید چه باید کرد؟
عطرهای جدید و رایحه‌های دست دوم
عطرها را با نت‌ها و رایحه‌ها بشناسیم!
در مورد عطر، این اختراع جادویی، دوره‌های دانشگاهی و سال‌ها تجربه وجود دارد. اما برای درک این مقاله، فرق نت و رایحه را در عطر بشناسید.
نت عطر
عطرها، درست مثل موسیقی، نت دارند. نت آغازی، نت میانی، و نت پایانی.
درمورد نت آغازی یک عطر، همان بویی است که از همه سبک‌تر است، اول به مشامتان می‌رسد و سریع پراکنده می‌شود. این بو را معمولا از مرکبات ترش می‌گیرند.
درمورد نت میانی یک عطر، این همان بوی اصلی عطر شماست که کمی بعد از واکنش با پوست احساس می‌شود. ماندگاری عطر تا حدود زیادی به همین نت بستگی دارد. نت میانی یک عطر، اغلب از گل‌ها یا میوه‌ها گرفته می‌شود.
در مورد نت پایانی یک عطر نیز، همان بویی که عطر شما با آن ناپدید می‌شود. یعنی همان بوی ته‌مانده بر لباس شما. به دلیل ماندگاری این نت، از مشک یا حوز هندی یا هر ماده‌ای با بوی تند برای عطرتان استفاده می‌کنند.
رایحه عطر
رایحه، درواقع همان بو است. همان چیزی که از عطر می‌شناسیم و یک عطر را با آن بوی خاص به یاد می‌آوریم. نت‌ها همگی با هم، بو یا رایحه عطر را می‌سازند. هر عطری، در یکی از چهارخانواده اصلی رایحه قرار می‌گیرد:
عطرهای گلی که مثل اسمشان، بوی گل در آن‌ها قالب است. این رایحه معمولا برای عطرهای زنانه استفاده می‌شود. بسیاری از عطرهای سبک و روزانه، رایحه‌ای از گل یاسمن و یا گل رز دارند.
تفاوت نت و رایحه در عطر
عطرهای چوبی، به عطرهای مردانه هم معروفند. معمولا این عطرها را از چوب صندل تهیه می‌کنند. این عطرها، رایحه‌ای سنگین و ورزشی دارند.
عطرهای خنک که از مرکبات تند و ترش، چمن یا آب دریا رایحه می‌گیرند. این عطرها مناسب فصل گرمند و مدام احساس تمیزی می‌دهند.
عطرهای شرقی با رایحه‌های گرم و تند. این عطرها را از تنباکو، وانیل و مشک و یا عود درست می‌کنند. این عطرها مناسب فصل‌های سردند. از طرفی، فوق‌العاده بین عطرهای دست‌ساز طرفدار دارند.
میکس عطرها برای به دست آوردن رایحه جدید
لایه لایه عطر، لایه لایه رایحه
اما برگردیم به سه حقیقت اصلی درمورد عطرها: اول اینکه عطر در ایران در حال حاضر قیمت ترسناکی دارد. دوم اینکه ممکن است ما از بوی تکراری عطرها خسته شده‌ باشیم. و سوم اینکه ممکن است دلمان بخواهد خودمان عطر درست کنیم. در هر سه صورت به سراغ ته‌مانده عطرهای قدیمی خودتان و خانواده بروید. کاری که قرار است انجام دهید، میکس کردن عطرهاست. اما مهم این است که این لایه‌ها را درست با هم ترکیب کنید.
عطر لباسی
عطرهای سبک‌تر و خنک‌تر را برای روی لباس انتخاب کنید. و سپس ته مانده عطر سنگین را روی بدنتان بزنید. اینطوری ترکیب نت‌های عطر را در واقع خود شما درست کرده‌اید. ضمن اینکه وقتی رایحه سبک عطر از روی لباستان بپرد، بدنتان همچنان بوی خوبی می‌دهد.
نت‌های یکسان، موسیقی یک عطر جدید
برای ترکیب کردن عطرها، سراغ نت‌های یکسان بروید. ترکیب یک نت سنگین با یک نت سبک عطری، چیز جالبی از آب در نمی‌آید. البته امتحانش مجانی است. اما عطر عزیزتان را تلف کرده‌اید!
ترکیب خوش‌بوی رایحه‌های هم خانواده در عطر
از یک خانواده مشترک، رایحه بگیرید!
شما در حال لایه بندی عطر هستید نه ساخت آن! این یعنی ابزاری که جلوی یک رایحه فاجعه‌آمیز را بگیرد، در اختیار ندارید! پس ریسک نکنید و ته عطرهای یک خانواده را با هم لایه بندی یا میکس کنید. مثلا، یک عطر با رایحه چوبی را با یک عطر با رایحه گل قاطی نکنید. واکنش مواد داخل این عطرها ممکن است حتی مضر هم باشد!
دوش و عطر و اسفند!
حتما قبل از ترکیب عطرها دوش بگیرید. سعی کنید از مواد شوینده غیرمعطر برای شستن بدنتان استفاده کنید. اگر می‌خواهید از چند رایحه مختلف برای میکس بو روی بدنتان استفاده کنید، اسپری نزنید. اول لوسیون بدن بزنید و سپس عطر. بعد از آن هم از دیگر عطرها برای لایه‌بندی و میکس استفاده کنید. دست آخر در خانه یک اسفند دود کنید. با این کار، ظرفیت چاکراها را برای نگهداری رایحه بالاتر برده‌اید.
عطر من روی پوست تو!
سوخت و ساز و ترکیب شیمیایی بدن هر فرد، یک بوی به خصوص از یک عطر یکسان تولید می‌کند. به همین دلیل ممکن است یک عطر مشخص، روی پوست بدن من یک بویی داشته باشد، و همان عطر روی بدن شما متفاوت عمل کند. این حتی درمورد عطر روی لباس هم صدق می‌کند. یعنی ممکن است، عطر مشخصی روی بدن من یک بویی بدهد، اما رایحه‌ دیگری روی لباس خود من داشته باشد. قبل از میکس کردن عطرتان با عطرهای دیگر، بوی آن را روی بدن و لباستان چک کنید.
تاثیر نبض بر عطرافشانی یک عطر
از نبض نگذریم، بوی عطر خوش‌تر است!
جاهایی از بدن که نبض دارند، سرعت واکنش عطر با پوست را بالاتر می‌برند و عطرافشانی را بیشتر می‌کنند. شما هم لایه‌بندی عطر و میکس آن را روی جاهایی از بدن انجام بدهید که نبض دارند. نتیجه قطعا بهتر خواهد بود.
عطر ساخت دست من!
عطر، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردش، شبیه به هیچ لوازم آرایشی دیگری نیست. تاثیری که بوی بدن شما بر دیگران دارند، گاهی تصویر زیبا یا معمولی شما را کاملا در چشم دیگران تغییر می‌دهد. با اینکه عطرهای خاص بسیار بسیار گران هستند، و از طرفی، ساخت عطر شخصی تجهیزات و دانش زیادی می‌طلبد، شما به راحتی می‌توانید با کمی اطلاعات، عطر خودتان را داشته باشید. این کار از عطرهای دست دوم موجود در خانه برمی‌آید. به دنبال رایحه‌ای جدید باشید، نه صرفا یک عطر جدید!

منبع :

https://blog.sheypoor.com/making-new-perfumes-by-mixing-old-fragrances/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۹:۱۷ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

بیوتی بلاگرها و فرهنگ لوازم آرایش دست دوم

طیف وسیعی از مخاطبین بیوتی بلاگرها با دیدن ویدئوهای خوش آب و رنگ زودتر از آن‌چه لازم است به آنچه استاندارهای زیبایی آن را نقص می‌نامد حساس می‌شوند.
محدودیت بارگذاری ویدئو در شبکه اجتماعی اینستاگرام یک دقیقه است. اما همین یک دقیقه هم باعث نمی‌شود تا بلاگرهای اینستاگرام از چیزی که در آن تبلغیات و به دنبالش پول باشد بگذرند. از انواع کالا گرفته تا خدمات ریز و درشت مثل رستوران‌ها و حتی آرایشگاه‌ها و نحوه آرایش کردن‌ها. ویدئوهای اعجاب انگیز آرایش در اینستاگرام که در عرض یک دقیقه بدترین ترکیب چهره و پوست را به بهترین و زیباترین شکل تبدیل می‌کند از ویدئوهای پربازدید و پرطرفدار در این شبکه‌های اجتماعی است.

بلاگرهای ابزارها آرایشی افرادی هستند که به تازگی و به حتماً بسیار زیادی سرشناس شده اند. حتما شما هم شماری از بلاگرهای لوازم آرایشی را میشناسید. این شغل در مملکت ما رونق کمتری نسبت به دیگر نقاط دنیا دارد، ولی با این وجود بعضی از بلاگرهای چیره دست ایرانی هستند و تکاپو خود را پر توان پیوستگی میدهند. بعضی از بلاگرهای ابزارها آرایشی توانسته اند الی جایی در کارشان پیشرفت کنند که برند خودشان را به بازار ارائه دهند و ارقام فروش بالایی را ثبت کنند.

فرهنگ مصرف لوازم آرایشی در دنیا رو به افزایش است. در این نرخ رشد، حضور بیوتی بلاگرهای اینستاگرامی به گسترش نگاهی تازه به استفاده از لوازم آرایشی دست دوم انجامیده است.
دست دوم خریدن یک فرهنگ عالی برای حمایت از محیط زیست است. آموزش عمومی و بالا بردن سطح دانش جامعه، می‌تواند کشورها را همچون ژاپن، حامی خرید اجناس دست دوم کند. مثلا پوشاک دست دوم. اما هنوز هم در جای جای دنیا، شک و شبهاتی در مورد خرید لوازم آرایش دست دوم وجود دارد که مستقیما با سلامت پوست و مو و اجزای صورت در ارتباط است.

منبع :

http://www.rooykardemrooz.ir/news/6933/%D8%A8%DB%8C%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B2%D8%B4%D8%AA-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%AF

https://medium.com/@motanro50/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-bd2525765623

https://blog.sheypoor.com/beauty-bloggers-and-the-culture-of-second-hand-غیر مجاز می باشدmetics/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۱:۱۱ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

از دامن‌های دست دوم، استایل‌های جدید بسازیم!

در حالیکه بسیاری از ما توانایی تغییر استایل خودمان را با لباس‌های قبلی داریم، گاهی این داشته‌ها را نادیده می‌گیریم و با هدر دادن مقدار زیادی پول، باز هم به نتیجه‌ی دلخواه نمی‌رسیم. این در حالی است که بحث استایل، کمی جرات، و البته یک دنیا خلاقیت لازم دارد.
همیشه با تغییر فصل و تغییر مد، احساس می‌کنیم به لباس‌های جدیدی نیاز داریم. بخشی از این احساس درست و بیشترش تحت تاثیر تنوع زیاد لباس‌ها در بازار فروش است. اما نکته‌ای که بد نیست به خاطر بسپاریم این است که تنوع اصولا نیازی به خرج کردن پول زیاد ندارد. پولی که در بسیاری موارد خرج کردن آن، ما را دچار عذاب وجدان هم خواهد کرد. بعضی لباس‌ها ارزش تغییرات کوچک را دارند. در بین انواع و اقسام لباس، این دامن‌ها هستند که خوش استایل‌ترین تغییرات را می‌شود روی آن‌ها پیاده کرد. سراغ کمدتان بروید و هرچه دامن دارید بیرون بیاورید که قرار است با هم، طراحی لباس و استایل انجام بدهیم!
تبدیل دامن‌های بلند به انواع و اقسام استایل‌هی دیگر
پارچه‌های پاره، دامن روسری!
اگر به کلاس خیاطی بروید، دامن اولین تکه لباسی است که دوختنش را به شما آموزش می‌دهند. چرا؟ چون برش ساده دارد و اصولا یک تکه پارچه است که سر دوزی شده! درست مثل شال و روسری! برای تبدیل دامن به شال کافی است تا قسمت کمر آن را به صورت عرضی کامل قیچی کنید. سپس یک برش دیگر به صورت طولی بزنید تا قیف دامنتان از هم باز شود. حالا سراغ صاف کردن خطوط دور پارچه بروید تا از آن یک مستطیل کامل یا یک مربع کامل بیرون بیاید. یکی از متداول‌ترین استایل‌های شال این روزها، قواره‌ی ۲۰۰ در ۶۰ است. برای این که چنین شالی داشته باشید، نیاز دارید تا دامنتان بلند باشد. از یک قیچی خیاطی کمک بگیرید تا اندازه‌هایتان دقیق باشد. با توجه به طرح و جنس دامنتان، می‌توانید روی شال یا روسری جدید درست شده از دامن قدیمی، پر، پولک یا پلیسه بدوزید و استایل خودتان را به آن بدهید.
دامن راسته و کمربندهای به درد بخور!
دامن‌های راسته‌ی بلند، اوایل جذاب و به در بخور هستند اما خیلی زودتر از چیزی که فکرش را بکنید راهشان را در انتهای کمد لباس‌ها پیدا می‌کنند. از طرفی، لباس شب و میهمانی شیک و زیبا چیزی نیست جز یک تکه پارچه‌ی استوانه‌‌ای ساده با یک قیمت بیهوده زیاد. یکی از پرکاربردترین تغییراتی که می‌توانید روی دامن راسته‌ی بلندتان اعمال کنید این است که آن را تا بالای سینه و زیر بغلتان بکشید. و بعد از یک کمربند پهن برای جمع کردن پارچه‌ی روی شکمتان استفاده کنید. این کار یک استایل بسیار بامزه و شاید حتی شیک (بسته به شکل پارچه‌ی دامن و استایل کمربندتان) به شما ارائه خواهد داد.
تبدیل دامن کوتاه به تاپ
دامن‌های کوتاهی که تاپ شدند!
تاپ‌های بدون بند از استایل‌های پر طرفدار تابستان هستند. از طرفی، در فصل گرما، آخرین چیزی که آدم دوست دارد بپوشد یک لباس گرم و جذب و چسبان است. ما بیشتر دنبال لباس‌های خنک و سبکی هستیم که تا جای ممکن، کمترین تماس را با بدنمان داشته باشند. یکی از بهترین تغییرات استایل، تبدیل دامن‌های میدی یا کوتاه گشاد به تاپ‌های تابستانی است. پیشنهاد ما این است که این دامن‌ها را با شلوار‌های گشاد ست کنید. نتیجه فوق‌العاده بامزه خواهد شد.
دامن‌های پر زرق و برق، رومیزی‌های دوست‌داشتنی!
لازم نیست هرچیزی که می‌پوشیم را قطعا با همان شکل دوباره استفاده کنیم! مثلا، مانتوهای عبایی زیادی می‌توانند تبدیل به یالان پرده شوند، پرده‌های زیادی می‌توانند پیراهن شب شوند، و البته دامن‌های زیادی با استایل‌های متفاوت، پتانسیل تبدیل شدن به رومیزی را دارند! برای این کار به یک دامن کلوش نیاز دارید. دامن را وسط خانه پهن کنید. کش بالای آن را جدا کنید. از یک پارچه‌ی هماهنگ کمک بگیرید و به اندازه‌ی قطر دایره‌ی کمر دامن از پارچه‌ی جدید ببرید. حالا پارچه‌ی جدید را به وسط دامن بدوزید. تبریک میگوییم، عجب رومیزی شیک و جذابی دارید!
تغییرات جانبی دامن برای تبدیل آن به چیزهای دیگر
دامن‌های لنگی گشاد، مانتوهای ایده‌آل
از تیتر تعجب نکنید، دامنی که پیوستگی نداشته باشد، گزینه‌ی ایده‌آلی برای تبدیل شدن به انواع و اقسام لباس‌های مختلف است. یکی از بهترین گزینه‌های برای تبدیل این دامن‌های به اصطلاح لنگی، مانتوها هستند. اولین اشکالی که به ذهن شما خطور خواهد کرد احتمالا بحث آستین‌های این مانتوی جدید خواهد بود. شما چند گزینه‌ی خلاق و جذاب پیش رو دارید. اولین گزینه این است که اگر خیاطی بلدید، برای این مانتوی با مزه، یک پشته و آستین بدوزید. اما راحت‌تر از آن پوشیدن یک بلوز هماهنگ با این دامن زیر مانتوی جدیدتان است. برای زیباتر دیده شده ترکیب مانتوی جدیدتان، از شلوارهای پاگشاد استفاده کنید. این استایل هم کلاسیک خواهد شد و هم خاص و زیبا.
دامن‌های قدیمی، سارافون کت‌های مجلسی
بسیاری از دامن‌های ما ترک و تنگ و راسته هستند. تا به حال آن‌ها را شبیه به سارافون روی یک بلوز دیگر پوشیده‌اید؟ همان کاری را با دامنتان بکنید که برای تبدیل آن به پیراهن و کمربند کردید. این بار اما سعی کنید از زنجیر و گردنبند و پارچه برای درست کردن بند یا آستین سارافون خود استفاده کنید. کافی است تا یک کت زیبا برای ست کردن با پیراهن سارافونی جدیتان انتخاب کنید تا با یک استایل شیک و به روز بتوانید در هر میهمانی‌ای بدرخشید.
پارچه‌ها را به کاربگیرید!
برای شروع طراحی لباس، شما به هیچ ابزاری نیاز ندارید. بارها در شیپور و در همین بخش استایل به شما گوشزد کرده‌ایم که دوباره دیدن محیط پیرامونمان، ایده‌های خوبی برای تغییر کاربری و یا شکل اجسام مختلف دارد. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که ایده‌هایتان را با جسارت آزمایش کنید. از تغییر نترسید و جرات کنید برای احساس راحتی، یکی دو دامن بیشتر پاره کنید! پیشنهاد ما این است که همین دامن‌های حیف و میل شده را هم دور نریزید. در مراحل پیشرفته‌تر از خلاقیت، برای آن‌ها هم استایل جدید یا کاربری متفاوت پیدا خواهید کرد.

منبع :

https://blog.sheypoor.com/turning-second-hand-s******ts-into-new-styles/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۷:۳۰ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

روش اصولی عطر زدن

گذشته از انتخاب صحیح عطـر یکسری استراتژی های خاص در رابطه با زمان و مکان استفاده از عطـر وجود دارد که روی اثر بخشی بوی عطـر و ماندگاری آن تاثیر بسزایی دارد و این ها همان مواردی هستند که این خانم ها هنگام استفاده از عطـر رعایت می کنند. اکنون بیایید درباره ۸ راز زنانی که همیشه بوی خوب می دهند بخوانیم.

همه ما تمایل داریم که ماندگاری عطری که استفاده می‌کنیم افزایش پیدا کند، اما برای این منظور چه باید کرد؟ شیوه عطر زدن کمک می‌کند تا ماندگاری آن بیشتر شود. اگر محصول درستی را انتخاب کنید و به شیوه صحیح نیز آن را بکار ببرید، نتیجه مطلوبی خواهید گرفت. در این مطلب به شما بهترین روش عطر زدن را معرفی می‌کنیم تا ماندگاری عطر افزایش پیدا کند، پس به خواندن ادامه دهید.

شاید عطرزدن یک کار روزمره و ساده باشد اما هر کاری اصولی دارد که اگر برخلاف آن اصول عمل شود ممکن است کاری که میکنم نتیجه برعکس داشته باشد. شما ممکن است یک عطر بسیار خوشبو و شیک و گرانقیمت را استفاده کنید اما اگر نحوه استفاده درست از آن را ندانید عطرتان نه تنها دلپذیر نخواهد بود چه بسا نفرت انگیز و ناخوشایند هم باشد.
عطرو ادکلن، مکمل هر نوع لباسی هستند، چه مجلسی و چه راحت و شما باید همیشه برای خود این نکته را در ذهن خود داشته باشید.

منبع :

https://harfetaze.com/59635/%D8%B9%D8%B7%D8%B1-%D8%B2%D8%AF%D9%86/

https://behdasht.news/fa/news-details/124630/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B9%D8%B7%D8%B1-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D9%86/

https://blog.sheypoor.com/what-is-the-principle-of-fragrance/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۹:۴۷ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

اهمیت عکاسی در خرید و فروش استایل دست‌دوم!

در هنگام عکاسی از استایل دست دوم برای خرید یا فروش انواع لباس و اکسسوری، توجه به جزئیات، نور، رنگ و مدل می‌تواند نتیجه‌ی جالب توجهی به همراه داشته باشد.

پیج اینستاگرام یکی از مزون‌های لباس عروس تهران، حرکت جالبی کرد و با عکاسی مجدد از لباس‌های عروس اجاره‌ای قبل از اینکه آن‌ها را به خشکشویی بفرستند، لباس‌ها را با قیمت معقولی فروخت. یعنی فالوورهای این پیج و خریداران لباس عروس، در تصویر، لک، زدگی و یا شاید پارگی را هم می‌دیدند ولی بیشتر ترغیب به خرید شدند. این حقیقت گرچه تعجب‌آور است، اما بیانگر اهمیت صداقت در عکاسی تبلیغات است!
اهمیت عکاسی در فروش یک لباس خاص یا تبلیغ یک استایل جدید بحث عجیبی نیست. ما تحت تاثیر تصاویری که می‌بینیم اقدام به خرید لباس‌ها و استایل مورد نظرمان می‌کنیم. فروش لباس و استایل دست‌ دوم نیز از این قائده مستنی نیست. اما مسئله‌ی بسیار جالب توجه در اینجا شکل عکاسی از لباس یا استایل دست دوم در مقایسه با استایل نو است. بایدها و نباید هایی وجود دارند که با رعایت آن‌ها، اهمیت نوع عکاسی در خرید و فروش استایل دست دوم برای شما نیز مشخص خواهد شد.

عکس‌های سیاه و سفید، استایل غیر قابل فروش!
عکس‌های سیاه و سفید با آن حالت کلاسیک و افکت‌های وینتاژ به نظر آفریده شده‌ برای استایل دست دوم هستند. این حرف کاملا غلط است. اگرچه فضای عکس‌های سیاه و سفید با دوران کلاسیک سینما عجین شده است، اما بدترین اشتباهی که برای فروش یک استایل دست دوم می‌توانید انجام بدهید، بارگزاری عکس سیاه و سفید از آن است. حتی هنگام خرید نیز ممکن است یک عکس زیبای سیاه و سفید از یک چهره‌ی برجسته با یک استایل خاص و وینتاژ نظر شما را جلب کند اما به چشم خرید، حتما احساس ناامنی به سراغتان خواهد آمد. یادتان نرود، شرط اصلی در مورد فروش استایل و لباس دست دوم، کسب اعتماد خریدار است. عکس‌های سیاه و سفید طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را می‌پوشانند و تصویر صحیحی از استایل مورد فروش ارائه نمی‌دهند.

جزئیات عکاسی، کلید فروش دست دوم
آنلاین شاپ‌های استایل، قابلیت زوم خاصی را برای تصاویر لباس‌هایشان تعریف کرده‌اند. این کار برای این است که با دیدن جزئیات لباس یا اکسسوری، ایده‌ی بهتری از جنس و کیفیت استایل به خریدار ارائه شود. در مورد فروش دست دوم لباس خودتان، حتما یک یا چند عکس از جزئیات آن تهیه کنید. با این کار شما یک فروشنده‌ی با کیفیت خواهید شد. برای خرید استایل دست دوم نیز بهتر است به سراغ آن‌هایی بروید که عکس‌هایی از جزئیات لباس یا اکسسوری را در اختیار شما قرار داده‌اند.

عکس های ماندگار بر تن استایل دست دوم
در مقاله‌های پیشین به تفصیل درمورد استایل وینتاژ و اینفلوئنسرهای وینتاژ پوش صحبت شد. وینتاژ یک استایل مرتبط با گذشته و یا دست دوم است. این روزها در فضای تبلیفات استایل، مدل‌هایی که سبک و سیاقی برای تبلیغ استایل دست دوم یا وینتاژ را دارند خوب می‌درخشند. اگر قصد دارید از لباستان، تن یک مدل عکاسی کنید، یادتان باشد سه عامل تمیزی چشمگیر، مونوکروم بودن، و استفاده از اکسسوری مناسب، بی‌نهایت در فروش استایل دست دوم شما اهمیت دارد. اگر خود مدل پوستی بسیار سالم و موهایی درخشان داشته باشد، به دلیل بازتاب حساسیت روی سلامتی، تاثیر فروش شما دو چندان خواهد شد. همانطور که شما هم احتمالا چنین استایلی را برای خرید می‌پسندید.

عکس های نورانی، استایل های فروختنی
بعضی بدیهیات واقعا لازم به ذکر نیستند. اما نور شوخی بردار نیست. اگر استایل دست دوم شما با وجود عکاسی حرفه‌ای و قیمت مناسب در فروش شکست خورده است، و یا خود شما خیلی راحت از کنار چند استایل اینترنتی مشابه با بقیه‌ی استایل‌ها در زمینه‌ی قیمت می‌گذرید، می‌تواند به دلیل نور غیر کافی باشد. یادتان باشد که عکاسی با دوربین حرفه‌ای و تجهیزات نور اگرچه ایده‌آل است، اما نه همیشه در دسترس و نه حتی ضروری است. کافی‌ست تا دقت خاصی برای عکاسی استایل مورد نظر در یک نور طبیعی کافی به خرج دهید.

عکس های معروف استایل، خط قرمز خرید و فروش دست دوم
یکی از بدترین کارهایی که می‌توانید برای فروش استایل دست دوم خود کنید، استفاده از عکس‌های حرفه‌ای و ژورنالی لباستان در حالت نو است. درست مثل اتفاقی که برای عکس‌های سیاه و سفید می‌افتاد، در اینجا نیز با چنین کاری، اعتماد را از پروسه‌ی خرید حذف می‌کنید. استایلی که برای فروش در میان دیگر اجناس دست دوم قرار داده شده، اگر با یک عکس از نمونه‌ی دست اول آن، تبلیغ شده باشد، برای خریدار دو معنا دارد: یا اینکه لباس ممکن است آنقدر آسیب دیده باشد که دیگر در حالت دست دوم قابل عکاسی نباشد، و یا فروشنده تنبل بوده که این هم خودش اضطراب شکل نگهداری از آن استایل بخصوص را در ذهن خریدار ایجاد می‌کند.

در مجموع، برای خرید و فروش استایل دست دوم، قرار دادن آگهی آن در سایت‌های مربوطه کافی نیست. شما برای بهتر دیده شدن استایل فروشی خود، نیاز به عکاسی مناسب دارید. این عکاسی لازم نیست در سطح حرفه‌ای انجام بگیرد. اما مهم است که عکس شما هم جزئیات استایل دست دوم را خوب نمایش بدهد، هم چیزی را از قصد با افکت پنهان نکند و هم نور کافی برای نشان دادن مناسب استایل وجود داشته باشد.

منبع:  https://blog.sheypoor.com/the-significance-of-photography-in-the-trade-of-secondhand-style/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۵:۰۲ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)

ساعت مچی

هنوز هم خیلی‌ها فکر می‌کنند ساعت هوشمند یک کالای لوکس است. اما عاشقان دنیای فناوری و بسیاری دیگر از کاربران چنین تصوری ندارند. از همین رو از برندهای بزرگی چون اپل، سامسونگ و فیت‌بیت گرفته تا تولیدکنندگان سنتی ساعت مانند تگ‌هوئر و فسیل، انبوهی از تولیدکنندگان در بازار ساعت هوشمند حضور دارند تا پیام‌های هشدار، اپلیکیشن‌ها و خیلی چیزهای دیگر را روی مچ دست شما قرار دهند!

ساعت‌های مچی امروزه بیشتر از آنکه یادآور زمان باشند، یکی از آیکون‌های مهم دنیای مد به حساب می‌آیند که نقشی بسیار مهم در جذابیت استایل افراد و نشان دادن سلیقه آن‌ها بازی می‌کنند. برای اینکه بتوانید یک ساعت مچی با کیفیت و در عین حال بسیار شیک را انتخاب کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

تقریبا بیشتر افراد همراه خودشان یکی از انواع ساعت مچی دارند که وظایف بسیاری را به عهده دارد از جمله ابن که سبک پوشش افراد را کامل می کند و زمان را نشان می دهد و از همه مهمتر نشان گر سلیقه و خوش پوشی افراد است.
معمولا کسانی که ساعت مچی می خرند خیلی تمایلی به عوض کردن زود هنگام آن ندارند و ترجیح می دهند تا مدت ها از آن استفاده کنند. بنابراین وقتی شما برای خرید انواع ساعت مچی اقدام می‌کنید با یک سری اصطلاحات روبه رو می‌شوید که شاید معنای آن ها را ندانید! شاید بخواهید بدانید که چرا مثلا فلان مدل و برند از ساعت از مدل دیگر گران تر است؟ چطور می شود از ساعت مچی به خوبی مراقبت کرد؟ اصلا ساعت‌ها چه فرقی با یکدیگر دارند؟ برای سرویس و تعمیر آن ها باید کجا مراجعه کنیم؟

منبع :

https://www.daraje.com/2389-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF/

https://www.entekhab.ir/fa/news/512395/7-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%DA%A9%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%85%DA%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF

https://blog.sheypoor.com/read-everything-you-dont-know-about-watches-here/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۳:۴۲ توسط:مجید امیری موضوع: نظرات (0)